Të gjitha lajmet

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @13:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me nënkampionin e NBA-së, Cleveland Cavaliers.

Osman 22 vjeç ka nënshkruar marrëveshje 8.5 milionë dollarëshe me kalorësit.

Cedi Osman do të jetë pjesë e Turqisë përgjatë Eurobasket 2017, por pas asaj do të kthehet shpejt në SHBA për të qenë pjesë e ekipit të tij të ri, ka bërë të ditur NTV Spor sot.

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @9:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @8:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @15:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @14:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @14:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @14:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @12:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @12:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @12:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @13:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

THUNDER - CELTICS

Nga disavantazhi -18, në fitore

nba.com

4 Nëntor, 2017 @10:50

Oklahoma City Thunder, gjatë ndeshjes kundër Boston Celticsit,...

WIZARDS - CAVALIERS

Cavs në krahë të Jamesit, nata e rekordeve për ‘king’un

nba.com

4 Nëntor, 2017 @10:07

Si u pa, seria prej 4 humbjeve rresht te Clevelandi, bëri që...

KRYENDESHJA E NATËS

Kryendeshja e mbrëmjës luhet në Oklahoma

3 Nëntor, 2017 @21:27

Kryendeshja e mesnatës që lidh 3 e 4 nëntorin zhvillohet në...

BLAZERS - LAKERS

Hero i mbrëmjes: Lillard

nba.com

3 Nëntor, 2017 @10:54

Në ndeshjen Portland - Lakers, gjithçka ishte e barabartë në...

SPURS - WARRIORS

Yjet e Warriorsave sjellin fitoren

nba.com

3 Nëntor, 2017 @10:21

Ndeshja ndërmjet San Antonio Spursit dhe Golden State Warriorsit,...

Të gjitha lajmet nga NBA