Të gjitha lajmet

UEFA

Ceferin për reforma transferesh, ndryshime të mëdha në futboll

Aleksander Ceferin, kryetar i UEFA-së.

Ceferin për reforma transferesh, ndryshime të mëdha në futboll

22 Mars, 2017 @18:43

Kryetari i ri i UEFA-së, Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur që është duke konsideruar sjelljen e limiteve në skuadra, rregullimin e politikës së transfereve të lojtarëve dhe tatimet luksoze.

BBC ka bërë të ditur se avokati slloven, numri një i futbollit në Europë, është duke shikuar mundësinë për të mbyllur hapësirën e skudarave “shumë të mëdha” me ato të vogla ashtu që të balancojë garat europiane në futboll.

Ai nuk ka sqaruar se çka mendon me tatimet luksoze dhe limite. Mirëpo, BBC shkruan se kjo mund të jetë moslejimi i ikjes së skuadrave të mëdha si Real Madrid, Barcelona e Bayern në nivel tepër të madh ndaj ekipeve tjera europiane. Këto skuadra zakonisht japin para të mëdha për të siguruar të talentuarit gjetiu dhe i huazojnë ata.

Chelsea, për shembull, ka më shumë se 30 lojtarë të ekipit të parë të huazuar gjithandej. Juventus, ka 50 të tillë!

“Ne nuk mund të lejojmë që madhësia e disave të hijezojë dhe të përulë të tjerët,” ka thënë Ceferin.

“UEFA ka për detyrë të mbrojë tërë futbollin dhe jo vetëm elitën dhe garat e veta,” ka shtuar ai.

LUKAS PODOLSKI

Ndeshja e fundit!

22 Mars, 2017 @18:30

Sulmuesi gjerman, Lukas Podolski, sonte do të vesh për herë të...

PARA MIQËSORES

Anglia me 3 mbrojtës, një debutues, ndaj kampionit të botës

22 Mars, 2017 @18:25

Përzgjedhësi i ri i Anglisë, Gareth Southgate, do të...

BUNDESLIGA

Në vitin debutues, shpallet trajneri i vitit

22 Mars, 2017 @16:27

Pas vetëm 13 muajve në krye të Hoffenheimit, Julian Nagelsmann...

CIRO IMMOBILE

Immobile: Strakosha s’ma tregoi 11-shen

22 Mars, 2017 @15:37

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, që është në formë të mirë,...

FORMACIONI TESTUES I DE BIASIT

Testi i parë i De Biasit, me këtë 11-she

Pamje nga stërvitja e sotme e kuqezinjëve/ Foto: FSHF

22 Mars, 2017 @15:26

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në...

SHPRESAT

Kosova U21 niset drejt Irlandës

FFK

22 Mars, 2017 @10:42

Përfaqësuesja U21 e Kosovës është nisur sot në orët e hershme...

MEDIA: SKY

Premtimi i çmendur i De Biasit, nëse Shqipëria mposht Italinë

Gianni De Biasi, sot në stërvitjen e kombëtares.

21 Mars, 2017 @23:32

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, sonte ka...

BWIN

Bastoret: Bie koeficienti i Kosovës

Kosova gjatë stërvitjeve të sotme/ Foto: KFFeronikeli/ A. Sinani

21 Mars, 2017 @23:13

Brenda një dite, kuota e Kosovës për fitore ndaj Islandës në...

MEDIA: KOHA

Kapiteni i Islandës: Vështirë ndaj Kosovës

Aron Gunnarsson gjatë EURO2016.

21 Mars, 2017 @23:06

Islanda ka fituar simpatinë e adhuruesve të futbollit pas...

HEROLIND SHALA

Mundësia e fundit për Herolind Shalën!

Herolind Shala, në ndeshje ndaj Turqisë.

21 Mars, 2017 @22:46

Mesfushori 25 vjeçar i përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala...

UEFA SUPER CUP 2020

Tirana përsëri aplikon për Superkupën evropiane

16 Janar, 2018 @20:29

Përmes një njoftimi nga faqja zyrtare e FSHF-së, është bërë e...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

Të gjitha lajmet nga Champions League