Të gjitha lajmet

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @14:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka treguar se ndihet i gatshëm për të qenë startues te skuadra e Ipswichit në Championship.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, që te Ipswich është i huazuar nga Manchester City, këtë fillim të sezonit e ka startuar nga banka rezervë, mirëpo kjo nuk e pengoi që të shënonte një supergol xhiron e kaluar.

“Ishte e vështirë për mua që të qëndroja në bankën rezervë, mirëpo mendoj se koha ime do të vijë në ndeshjet e ardhshme.

Mendoj që trajneri beson te unë dhe ai po e pret kohën e duhur që unë të jem startues. Kam qenë pak i sëmurë dhe kjo më pengoi, mirëpo skuadra po luan mirë.

Liga është më fizike dhe më e shpejt këtu, prandaj mund të them që është një ligë më e fortë sesa Eredivisie holandeze. Njerëzit mendojnë që unë nuk jam një lojtar që mund të luaj këtu për shkak të gjatësisë, mirëpo mendoj që kam teknikë dhe aftësi që të jem i suksesshëm këtu, vetëm duhet të punoj shumë.” - ishin fjalët e Bersant Celinës, njofton BBC.

Ndeshjen e ardhshme Ipswichi e zhvillon të shtunën ndaj Boltonit me fillim nga ora 16:00.

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

11 Shtator, 2017 @23:03

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

11 Shtator, 2017 @21:03

Duke i marrë parasysh sugjerimet e lexuesve në rrjetet sociale, kjo...

DAVID MOYES IS BACK

Kthimi i Moyesit në Premier Ligë

7 Nëntor, 2017 @11:13

Ish-trajneri i Sunderlandit, Manchester Unitedit dhe Evertonit, David...

WEST HAM UNITED

Shkarkohet Bilic, pritet Moyes

6 Nëntor, 2017 @15:23

Vjen shkarkimi për Slaven Bilic! Rezultatet e dobëta sivjet kanë...

CHELSEA - MANCHESTER UNITED

Morata vendos ndeshjen, United mposhtet në Londër

Foto: Sky Sports

5 Nëntor, 2017 @20:42

Me një gol të Alvaro Moratas me kokë, Chelsea ka arritur ta...

WEST HAM - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen në Londër, Bilic vazhdon ‘lëkundjen’

Foto: Optajoe

4 Nëntor, 2017 @21:21

Me paraqitje fantastike dhe 4 gola të shënuara, Liverpooli e ka...

BERSANT CELINA

Bombë nga Celina, Ipswich fiton

Foto: itfc

4 Nëntor, 2017 @19:02

Bersant Celina, sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Premier League