Të gjitha lajmet

TWENTE-NEC

Celina me asist në fitoren e Twentes

Celina me asist në fitoren e Twentes

15 Prill, 2017 @22:20

Skuadra e Twentes, ku luan reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar fitore 3-0 ndaj rivalit të sontëm, NEC Nijmegen.

Celina ka qenë për 90 minuta në fushë në këtë ndeshje, ndërsa ka asistuar te bashkëlojtari i tij, Enes Unal, në minutën e fundit të ndeshjes, kur ky i fundit shënoi për 3-0.

Unal në anën tjetër, ka qenë njeriu i ndeshjes në këtë fitore me 2 gola e 1 asistim.

Dyshja Celina e Unal mund të vihen përballë njëri-tjetrit në duelin që Kosova do ta zhvillojë ndaj Turqisë në kualifikime për Botërorin Rusia 2018.


Enes Unal GOAL - Twente 3-0 Nijmegen 15.04… by sofiene-l

TEUTA-KUKËSI

Pejic me dygolësh, kthen Kukësin në krye

15 Prill, 2017 @22:08

Sulmuesi veteran kroat, Pero Pejic, ka shënuar dy golat e Kukësit...

BARCELONA-SOCIEDAD

Messi me 2 gola e 1 asistim, për të ndjekur Realin

15 Prill, 2017 @21:39

Barcelona nuk ka lejuar edhe një befasi në La Liga, përkundër se...

SOUTHAMPTON-CITY

City fiton dhe del mbi Liverpoolin

15 Prill, 2017 @19:25

Manchester City është dashur të durojë 55 minuta lojë për të...

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @18:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo...

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

NË HOLANDË

Rashica asiston në golin e fitores

Foto: vitesse.nl

16 Janar, 2018 @21:46

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka asistuar sonte në...

MEDIA

McCarthy lëvdon talentin e Celinës

Ish-trajneri i Irlandës, Sunderlandit, Wolvesit dhe tash i Ipswichit, Mick McCarthy (58 vj.)

15 Janar, 2018 @15:10

Trajneri i Ipswich Townit, Mick McCarthy, ka lëvduar reprezentuesin...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Kosova në miqësore me lojtarët e Superligës

14 Janar, 2018 @19:27

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka arritur marrëveshje me...

LOKOMOTIVA ZAGREB

Lirim Kastrati debuton me fitore

14 Janar, 2018 @13:08

Reprezentuesi i shpresave të Kosovës, Lirim Kastrati, debutoi për...

BERSANT CELINA ME GOL

Celina ‘me bombë’ sjell fitoren ndaj Leeds

Foto: ITFC

13 Janar, 2018 @18:06

Skuadra e Ipswich Town në Championship ka arritur të shënojë...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja