Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

1 Shtator, 2017 @22:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp para ndeshjes së 2 shtatorit ndaj Kosovës ka theksuar se Kosova ka krijuar më shumë raste ndaj Kroacisë sesa të gjithë kundërshtarët tjerë në Grupin I kualifikues deri më tani.

Ai nuk e merr ndeshjen ndaj Kosovës si punë të kryer, pasi që, siç ka thënë ai, Kosova ka lojtarë të shpejtë ndërsa tash futbollistët e Kosovës janë edhe më kompakt me njëri-tjetrin.

TABELA AKTUALE

“Rezultati në Shkodër ka qenë shumë i lartë në favorin tonë, mirëpo kjo punë në terren nuk ka qenë fare ashtu siç shihet në rezultat. Mos harroni, Kosova ka krijuar më shumë raste ndaj Kroacisë sesa të gjithë kundërshtarët tjerë në 5 ndeshjet tjera të zhvilluara. Kosova tash është më e mirë, më kompakte, lojtarët njohin edhe më mirë njëri-tjetrin si dhe ata luajnë më mirë jashtë fushës së tyre,” ka thënë Čačić.

“Ne duhet të jemi maksimalisht të koncentruar që mos të na befasojnë. I afrohem kësaj ndeshjeje si ndeshje për kupë, s’ka kthim mbrapa, fiton ose eliminohesh. Edhe mos të harroj, do t’ua kthejmë kosovarëve mikpritjen e madhe që na kanë bërë,” ka shtuar ndër të tjera selektori i Kroacis, Ante Čačić, në konferencë.

Kroacia - Kosova zhvillohet nesër prej orës 20e45.

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 Shtator, 2017 @22:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në...

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 Shtator, 2017 @21:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra...

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 Shtator, 2017 @21:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë...

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 Shtator, 2017 @20:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së...

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 Shtator, 2017 @20:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi,...

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 Shtator, 2017 @19:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në...

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 Shtator, 2017 @9:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat...

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 Gusht, 2017 @22:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me...

KUALIFIKIMET U21

Humbje minimale në minutat shtesë e Shqipërisë U21 nga Irlanda Veriore U21

Pamje nga ndeshja e sontme Irlanda U21 - Shqipëria U 21/ Foto: North Ireland FA

31 Gusht, 2017 @21:59

Kombëtarja U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur nga...

FRANCA - HOLANDA

Francë e fuqishme, Holanda rrezikon Botërorin

Foto: Squawka

31 Gusht, 2017 @21:34

Me futboll të bukur dhe lojë shembullore, përfaqësuesja e...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018