Të gjitha lajmet

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

12 Shtator, 2017 @21:45

Chelsea
Qarabag
Chelsea 6 : 0 Qarabag
Pedro 5', D.Zappacosta 30', C.Azpilicueta 55', T.Bakayoko 71', M.Batshuay 76', M.Medvedev (AG) 82'

Stamford Bridge

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë, Chelsea i Antonio Contes ka shënuar fitore të thellë ndaj skuadrës së Qarabagut.

‘Blutë’ e Londrës ndeshjes ia dhanë kahjen e duhur që nga minuta e 5’, e më pas gjithçka u bë e lehtë dhe takimi u mbyll me shifrat 6-0.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Siç dihet, kjo është hera e parë që Qarabagu merr pjesë në Champions, ndërsa për shkak të lëndimit sonte nuk u paraqit Ansi Agolli, mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare.

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Roma dhe Atletico barazuan pa gola, duke bërë që kreu momentalisht t’i takojë Chelseat.

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @21:39

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve,...

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @17:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @16:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @14:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë,...

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 Maj, 2018 @15:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës në UCL

21 Maj, 2018 @14:32

Pasi e siguroi titullin kampion, tashmë skuadra e Dritës duhet të...

TRANSMETUESI

Deri më 2021 sigurojnë të drejtat

BOROZANI/A.A.

15 Maj, 2018 @6:57

Në një konferencë për shtyp të organizuar sot, kompania Kujtesa...

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 Maj, 2018 @9:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të...

Të gjitha lajmet nga Champions League