Të gjitha lajmet

TE KAMPIONI

Chelsea zyrtarizon Bakayokon

chelsea/ facebook

Chelsea zyrtarizon Bakayokon

15 Korrik, 2017 @18:27

Pak më parë, kampioni i Anglisë Chelsea, e zyrtarizoi mesfushorin e Monacos, Tiemoue Bakayokon, pas kryerjes së testeve mjekësore.

Mesfushori francez do ta bart numrin 14 te Chelsea dhe ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me skuadrën londineze, derisa lidhur me transferimin e tij tha:

“Jam shumë i lumtur që gjendem këtu, jam rritur duke shikuar ndeshjet e Chelseat, transferimi ishte i bukur për mua, ngase që nga fëmijëria e kam dashur këtë klub. Tani do të fokusohem për t’u zhvilluar më shumë me një trajner fantastik dhe afër bashklojtarëve fenomenal që i kam”.

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @23:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ROSSONERI

Milan zyrtarizon përforcimin e radhës

acmilan/ facebook

15 Korrik, 2017 @18:08

Gjigandi italian, Milan, nuk po ndalet me përforcime. Transferimi...

DOUGLAS LUIZ

City kap brazilianin e radhës

15 Korrik, 2017 @17:11

Mesfushori i ri brazilian, Douglas Luiz, është lojtari i ri i...

JOHN TERRY

Kapiten edhe në Villa Park

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2017 @17:05

Qendërmbrojtësi 36 vjeçar, John Terry, që u transferua te Aston...

RIYAD MAHREZ

Mahrez pranon Romën

15 Korrik, 2017 @16:59

Krahu algjerian i Leicester Cityt, Riyad Mahrez, thuhet të ketë...

CRYSTAL PALACE - CHELSEA

‘Ringjallet’ Palace, mposht kampionin

14 Tetor, 2017 @17:55

Pas 7 humbjeve radhazi dhe pas 731 minutave pa gol të shënuar,...

CITY - STOKE

City i pamëshirshëm, i vetëm në krye

14 Tetor, 2017 @17:52

Vazhdon super forma e Manchester Cityt! Radha për t’u deklasuar sot...

LIVERPOOL - UNITED

Pa gola në derbin anglez

Foto: Premier League

14 Tetor, 2017 @15:32

Njëjtë si vitin e kaluar, edhe sivjet derbi anglez mes Liverpoolit...

LIVERPOOL - UNITED

Liverpool vs. United, formacionet zyrtare

Foto: BBC

14 Tetor, 2017 @12:30

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Anfield Road’ zhvillohet dueli mes dy...

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: Olsen Kraja / Borozani

14 Tetor, 2017 @12:02

1. Liverpool – Manchester United (e shtunë, ora 1e30) Përballja...

Të gjitha lajmet nga Premier League