Të gjitha lajmet

CELTICS vs BULLS @ GAME 2

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

19 Prill, 2017 @6:19

Boston Celtics
Chicago Bulls
Boston Celtics 97 : 111 Chicago Bulls
Isaiah THOMAS 20 pikë Dwyane WADE 22 pikë

Jimmy Butler shënoi 22 pikë, Rajon Rondo për një kërcim nuk arriti të bëj triple-double, derisa Chicago Bulls kaloi edhe në ndeshjen e dytë të serisë Boston Celticsin, 111-97, për të marrë epërsinë 2-0 në seri.

Buttler shtoi 8 kërcime e 8 asistime. Rondo mbylli natën me 11 pikë e 14 asistime, derisa pesëshja startuese e Bullsave shënoi pikë dyshifrore.

PLAYOFF SKEMA

Ndeshja e radhës zhvillohet në Chicago të premten mbrëma, ndërsa Bulls me epërsinë 2-0 duket tepër komod.

Te Celtics më i dalluari qe Isaiah Thomas me 20 pikë të shënuara. Por, 16 topa të humbura nga ekipi i Bostonit, si dhe shuti prej 7 nga 13 për gjuajtjet e lira të Thomasit, ndikuan.

 

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @22:58

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i...

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @22:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @22:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @13:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @12:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @10:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @10:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

LEHTË NË GJYSMËFINALE

Finale e pritur në Play-Offin e Shqipërisë

18 Prill, 2017 @9:14

Skuadra e Tiranës dhe ajo e Vllaznisë, siç është pritur kanë...

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @8:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @21:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

CELTICS - LAKERS

Lakers, viktima e radhës për Bostonin

nba.com

9 Nëntor, 2017 @9:32

Seria fenomenale e fitoreve për Bostonin vazhdoi edhe në ndeshjen...

LAKERS - GRIZZLIES

E dyta me radhë për Lakers

nba.com

6 Nëntor, 2017 @11:23

Los Angeles Lakers fitoren e dytë rresht e regjistroi sot në...

KNICKS - PACERS

Nata e Porzingisit, letonezi ngrit rekordin personal

nba.com

6 Nëntor, 2017 @11:03

Një tjetër super ndeshje për letonezin Kristaps Porzingis, ishte...

ROCKETS - JAZZ

Harden thyen rekordin e karrierës

nba.com

6 Nëntor, 2017 @10:42

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, dje në ndeshjen...

MAGIC - CELTICS

Starti më i mirë që nga stinori 2010/11

Foto: nba.com

6 Nëntor, 2017 @10:25

Edhe pse Bostoni është duke luajtur pa yllin Gordon Hayward,...

Të gjitha lajmet nga NBA