Të gjitha lajmet

SHQIP

Cikalleshi ndërron ambient në Superligën e Turqisë

Foto: ntvspor.net

Cikalleshi ndërron ambient në Superligën e Turqisë

29 Gusht, 2018 @20:05

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka ndërruar ambient në Superligën turke.

Cikalleshi, deri më tani ishte pjesë e skuadrës Osmanlispor, derisa arriti marrëveshje me skuadrën nga Izmiri, Göztepe.

28 vjeçari, deri më tani në Turqi ka luajtur në skuadra si: Basaksehir, Akhisarspor dhe Osmanlispor.

Sokoli gjatë karrierës së tij në Superligën turke ka luajtur në 70 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola, ndërsa në Kupë të Turqisë luajti në 20 ndeshje dhe i tundi rrjetat 12 herë.

PËRFAQËSUESJA

Fidan Aliti ftohet në përfaqësuese

28 Gusht, 2018 @21:09

Mbrojtësi kosovar i skuadrës së Skënderbeut, Fidan Aliti, do të...

INTERNATIONAL

Lojtari i Gjilanit ftohet nga përfaqësuesja

Foto: SC Gjilani

28 Gusht, 2018 @17:04

Një nga përforcimet e Gjilanit këtë verë, futbollisti Wilber...

MIGJEN BASHA

Debuton me fitore

Foto: aris/fb

27 Gusht, 2018 @23:11

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, ka debutuar me...

UNITED - SPURS

Spurs perfekt, shton presionin ndaj Mourinhos

Fotot: PremierLeague/fb

27 Gusht, 2018 @21:56

Tre gola të shënuara në pjesë të dytë dhe fitorja e parë e...

JAVA E DYTË

Liga e Parë, orari për xhiron e dytë

BOROZANI / E.D

27 Gusht, 2018 @17:04

Në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Parë, 3 ndeshje do të...

JAVA E TRETË

Orari për xhiron e tretë

BOROZANI / D.SH

27 Gusht, 2018 @16:52

Është publikuar orari për xhiron e tretë të Superligës së...

SHQIP NË BOTË

Eros Grezda nën drejtimin e Gerrardit?

27 Gusht, 2018 @16:27

Eros Grezda shumë shpejt mund të ndërrojë ambient. “Index.hr”,...

LIRIDON LATIFI

Shënoi të parin e stinorit

Foto: Puskas Akademia/Flickr

27 Gusht, 2018 @14:47

Krahu i kombëtares shqiptare, Liridon Latifi, i cili qe dy stinorë...

PORTIERI I PRISHTINËS

Bekaj merr ftesë nga Challandes

BOROZANI/ D. S.

27 Gusht, 2018 @13:46

Njëri ndër lojtarët e parë të konfirmuar për ndeshjet e...

ÇMIMET

Biletat për Skoci-Shqipëri në shitje

27 Gusht, 2018 @13:38

Kanë dalë në shitje nga Federata skoceze e futbollit biletat për...

LIRIA

Ekipi i vetëm që ende s’ka shijuar gol në 2018/19

Pamje nga stinori i kaluar/ BOROZANI/ A. P.

27 Gusht, 2018 @13:16

Kanë kaluar dy xhirot e para në Superligë të Kosovës dhe është...

INTERNATIONAL

Lojtari i Gjilanit ftohet nga përfaqësuesja

Foto: SC Gjilani

28 Gusht, 2018 @17:04

Një nga përforcimet e Gjilanit këtë verë, futbollisti Wilber...

MIGJEN BASHA

Debuton me fitore

Foto: aris/fb

27 Gusht, 2018 @23:11

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, ka debutuar me...

SHQIP NË BOTË

Eros Grezda nën drejtimin e Gerrardit?

27 Gusht, 2018 @16:27

Eros Grezda shumë shpejt mund të ndërrojë ambient. “Index.hr”,...

LIRIDON LATIFI

Shënoi të parin e stinorit

Foto: Puskas Akademia/Flickr

27 Gusht, 2018 @14:47

Krahu i kombëtares shqiptare, Liridon Latifi, i cili qe dy stinorë...

JURGEN GJASULA

Partizani pranë mesfushorit kuqezi

27 Gusht, 2018 @12:42

Mesfushori që ka luajtur për kombëtaren shqiptare dikur, Jurgen...

Të gjitha lajmet nga International