Të gjitha lajmet

SOKOL CIKALLESHI

Cikalleshi shënon në fitoren e skuadrës

Cikalleshi shënon në fitoren e skuadrës

30 Shtator, 2017 @15:59

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, sot ka shënuar për skuadrën e tij Osmanlispor, në ndeshjen kundër Kasimpasas.

Cikalleshi e shënoi golin e dytë për skuadrën e tij që e mposhti kundërshtarin me rezultat 3-0.

Kjo ishte fitorja e parë e Osmanlisporit në Superligën turke pas 7 xhirove të luajtura.

HUDDERSFIELD - SPURS

I pandalshmi Harry Kane, Tottenhami ngjitet

30 Shtator, 2017 @15:19

Pas hat-trickut në mesjavë në Champions League, forma e...

XHIRO VIII

4 ndeshje nga Liga e Parë luhen sot

30 Shtator, 2017 @13:20

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 4 ndeshje të xhiros së...

5 PËR FUNDJAVË!

Nga Anglia në Portugali, 5 për fundjavë!

30 Shtator, 2017 @12:06

1. West Bromwich – Watford (e shtunë, ora 4) Përkundër pesë...

NDARËSIT E DREJTËSISË

Referët e ndeshjeve të xhiros VIII

BOROZANI/A.P./Arkiv

30 Shtator, 2017 @10:49

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar referët e...

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros VIII

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

30 Shtator, 2017 @10:37

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar referët e...

ZEKIRIJA RAMADANI

Trajneri kampion, te ish-kampioni

BOROZANI/D.S.

29 Shtator, 2017 @20:07

Vetëm 2 ditë pas largimit të Gani Sejdiut, Feronikeli ka emëruar...

PROGRAMI I KOSOVËS

Ditët e fundit me Bunjakin selektor

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

29 Shtator, 2017 @15:40

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës, do të mblidhen të...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

SHQIP NË BOTË

Besar Halimi shënon për Brondbyn

15 Tetor, 2017 @17:26

Në takimin që Brondby po e fiton momentalisht 4-1 ndaj Silkeborgit,...

Të gjitha lajmet nga International