Të gjitha lajmet

BRIGHTON - CITY

City e nis me fitore

City e nis me fitore

12 Gusht, 2017 @20:21

Brighton and Hove Albion
Manchester City
Brighton and Hove Albion 0 : 2 Manchester City
S.Aguero 70', L.Dunk 75' (AG)

Amex Stadium (Brighton)

Me fitore 0-2 e ka nisur sezonin e ri skuadra e Manchester Cityt.

Në takimin e luajtur sot ndaj Brightonit, lojtari që e vendosi ndeshjen ishte argjentinasi Kun Aguero. Aguero fillimisht shënoi për 0-1, ndërsa ishte ‘akter’ kryesor edhe në golin e dytë, i cili ishte një autogol.

City ishte skuadër më e mirë përgjatë gjithë takimit, ndërsa Brightoni rrezikonte kohë pas kohe me ndërprerje e me kundërsulme.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

MIQËSORE

Pa fitues mes Lirisë e Tiranës

12 Gusht, 2017 @19:14

Pa fitues është mbyllur sfida miqësore mes Lirisë dhe Tiranës....

SHKËNDIJA - VARDARI

Shkëndija triumfon në derbi

12 Gusht, 2017 @19:11

Pak ditë para ndeshjeve të Europa Leagues ndaj Milanit,...

SUPERKUPA

Kampioni nuk lejon befasi, fiton Superkupën

12 Gusht, 2017 @18:48

Ashtu siç edhe parashikohej, ashtu edhe ndodhi. Kampioni në fuqi i...

CHELSEA-BURNLEY

Burnley befason kampionin në start

Foto: premierleague.com

12 Gusht, 2017 @18:01

Fillim aspak i mirë për Chelsean e Antonio Contes në start të...

DIREKT ONLINE

Shkëndija-Vardar, direkt online

12 Gusht, 2017 @16:40

Ndeshja derbi e fillimit të stinorit të Maqedonisë ndërmjet...

WATFORD - LIVERPOOLI

Liverpooli ndalet në çastet e fundit

12 Gusht, 2017 @15:29

Atë që e bëri mbrëmë Arsenali, fitoren me përmbysje, ishte...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

CHELSEA-WATFORD

Zëvendësuesi Batshuayi s’lejon befasi

Foto: Chelsea Official

21 Tetor, 2017 @15:29

Sulmuesi belg, që u fut si zëvendësues në ndeshje sot nga Antonio...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

Të gjitha lajmet nga Premier League