Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON-CITY

City fiton dhe del mbi Liverpoolin

City fiton dhe del mbi Liverpoolin

15 Prill, 2017 @19:25

Southampton
Manchester City
Southampton 0 : 3 Manchester City
55' V. Kompany, 77' L. Sané, 80' S. Agüero

Manchester City është dashur të durojë 55 minuta lojë për të thyer Southamptonin e fortë në shtëpi.

Me golin e qendërmbrojtësit Vincent Kompany ata morrën avantazhin në ndeshje, ndërsa më pas me dy gola të shpejtë brenda 3 minutash (Leroy Sane dhe Sergio Aguero) vulosën fituesin e ndeshjes, 0-3.

TABELA AKTUALE E PREMIER LEAGUE

Me këtë fitore, City ka kaluar mbi Liverpoolin në klasifikim. Mirëpo, lufta për vendin e tretë që dërgon direkt në Ligë të Kampionëve, mbetet e hapur ende.

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @18:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo...

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

ARSENAL - UNITED

De Gea në formë, United prish super-serinë e Arsenalit

2 Dhjetor, 2017 @20:32

Ishim dëshmitarë të një prej ndeshjeve më të bukura të sezonit...

CELINA STRIKES AGAIN

Celina vulos fitoren e Ipswichit

Foto: itfc official

2 Dhjetor, 2017 @18:02

Ipswich Town është ngritur në pozitën e shtatë të klasifikimit...

BRIGHTON - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen përsëri, vjen fitorja e radhës

2 Dhjetor, 2017 @17:50

Pas fitores në udhëtim te Stoke City, Liverpooli sot ka shënuar...

CHELSEA-NEWCASTLE

Hazard me çiftgolësh, Chelsea fiton

Foto: premierleague.com

2 Dhjetor, 2017 @15:40

Belgu Eden Hazard jo vetëm që ka shënuar dy gola në fitore ndaj...

5 PËR VIKEND

Prej Portos deri në Stamboll

BOROZANI/ Graph.: O. Kraja

1 Dhjetor, 2017 @14:39

Kësaj radhe derbit dalin nga pesëshja e ligave të forta për të...

Të gjitha lajmet nga Premier League