Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

City pret Monacon në formë

21 Shkurt, 2017 @12:49

Manchester City
Monaco
Manchester City : Monaco

SONTE, 20e45. "ETIHAD" - MANCHESTER, ANGLI.

Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të jetë ky ndërmjet Manchester Cityt të Pep Guardiolës dhe Monacos së Leoardo Jardimit.

Monaco është në formë shumë të mirë në Ligue 1, duke qenë lider i kampionatit. Ndërsa në anën tjetër, City tash po mundohet të kthehet në lojë.

“Përveç meje, Falcaos dhe Kamil Glikut, të gjithë lojtarët tjerë janë fëmijë. Por, fëmijë të talentuar,” ka thënë para ndeshjes portieri 32 vjeç i Monacos, Danijel Subasic.

PIKAT KRYESORE:

-Manchester City ka arritur për herë të parë çerekfinalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2016.

-Monaco ka eliminuar gjithmonë skuadrat angleze në fazën eliminatore me dy ndeshje (vajtje-ardhje).

-Dueli i radhës zhvillohet në Monaco më 15 mars.

-Te City, i lënduar është Gabriel Jesus, ndërsa te Monaco, Gabriel BOschilia.

-Në dyshim janë: Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany dhe Gael Clichy te City, kurse te Monaco: Tiemoue Bakayoko dhe Guido Carillo.

h2h

City llogaritet favorit i madh për fitore në këtë ndeshje nga bastoret me kuotën 1.62. Monacoja për fitore ka kuotën 5.5, ndërsa barazimi është 4.33.

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 Shkurt, 2017 @12:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

21 Shkurt, 2017 @12:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin...

PARA NDESHJES: BESA v LLAPI

Batatina: Shkojmë për fitore në Pejë

Tahir Batatina me Llapin po kalon stinor magjik/ Foto: M. Muçolli/ KF Llapi

21 Shkurt, 2017 @12:02

Trajneri i nënkampionit vjeshtor të Kosovoës, Tahir Batatina, ka...

DATAT E NDESHJEVE

Nis pranvera në Superligë

21 Shkurt, 2017 @10:13

Këtë fundjavë nis pjesa pranverore e Superligës dhe duelet e para...

FA CUP - SUTTON vs ARSENAL

Perez dhe Walcott shpiejnë Arsenalin në ç‘finale

20 Shkurt, 2017 @23:33

Golat nga Lucas Perez dhe Theo Walcott, secili në një pjesë, kanë...

EKSKLUZIVE

Prizreni Futsall përforcohet me Ademin

KF Prizreni.

20 Shkurt, 2017 @20:59

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës në futsall, Prizreni, ka bërë...

PARTIZANI - TIRANA

Derbi i takon Partizanit

Foto: FK Partizani Albania

20 Shkurt, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit u mbyll derbi i shumëpritur i Tiranës!...

LAÇI vs KUKËSI

Kukësi ndalet në Laç, Skënderbeu gëzohet

Para ndeshjes: Laçi - Kukësi, sot/ Foto: panorama

20 Shkurt, 2017 @18:49

Nuk kishte gola përkundër rasteve dhe shtyllave në ndeshjen...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 Shkurt, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket...

PRISHTINA

Lëndimi i Currit nuk është serioz

20 Shkurt, 2017 @18:13

Pasi u detyrua të largohej nga loja për shkak të lëndimit në...

SHKËNDIJA - SALZBURG

Shkëndija eliminohet nga gjigandi austriak

Foto: KF Shkëndija

14 Gusht, 2018 @22:56

Pas humbjes 3-0 në ndeshjen e parë në Austri, Shkëndija është...

SHORTI

Shkëndija mëson rrugën drejt Champions League

6 Gusht, 2018 @11:27

Me fillim nga ora 12:00, sot u mbajt shorti për fazën Play Off...

KUQEZINJTË NGA TETOVA

Shkëndija garanton €1.4 mln.

Foto: KFShkëndija/fb

31 Korrik, 2018 @20:54

Me sigurimin e fazës së tretë të kualifikime për Ligën e...

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 Korrik, 2018 @19:58

Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë,...

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 Korrik, 2018 @17:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova,...

Të gjitha lajmet nga Champions League