Të gjitha lajmet

1/8: CITY - BASEL

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

Foto: UEFA

Cityt i prishet rekordi, por kualifikohet

7 Mars, 2018 @22:39

Manchester City
Basel
Manchester City 1 : 2 Basel
G.Jesus 8' M.Elyounoussi 17', M.Lang 71'

Etihad Stadium

Në ndeshjen që u luajt vetëm për statistika, pasi që skuadra e kualifikuar veçse dihej, Baseli e mpohti Cityn 1-2, për t’ia prishur kësaj skuadreje rekordin perfekt të ndeshjeve në shtëpi. Pas 36 ndeshjeve radhazi pa humbje në shtëpi në të gjitha garat, sonte City i Guardiolës e pësoi humbjen e parë, por fatmirësisht kjo nuk luajti rol në kalimin tutje në çerekfinale.

Gabriel Jesus shënoi herët për vendasit, ndërsa zvicranët fillimisht barazuan përmes Elyounoussit, për të shkuar në pushim me rezultat të barabartë.

SKEMA DREJT FINALES

Në pjesën e dytë mysafirët e gjetën edhe golin e dytë, për ta fituar ndeshjen me rezultat 1-2, mirëpo humbja e thellë 0-4 në shtëpi iu pamundëson atyre kalimin në çerekfinale.

Në bankën rezervë të Baselit sonte ishte edhe Albian Ajeti, mirëpo ai nuk u paraqit për asnjë minutë.

Kështu, City në çerekfinale i bashkangjitet Realit, Liverpoolit dhe Juventusit, ndërsa 4 çerekfinalistët e tjerë do të kuptohen javën e ardhshme.

KUPA E KOSOVËS

Kur mbahet shorti për çiftet gjysmëfinaliste?

BOROZANI / E.D

7 Mars, 2018 @15:54

Pasi u përcaktuan katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së...

1/4: LLAPI - PRISHTINA

Prishtina mposht Llapin pas penalltive, kalon në gjysmëfinale

7 Mars, 2018 @15:50

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot mes Llapit dhe...

1/4: GJILANI - VUSHTRRIA

Eliminon Gjilanin, Vushtrria në gjysmëfinale

7 Mars, 2018 @14:55

Pas Drenicës dhe Vëllaznimit, gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Gjilani-Vushtrria

7 Mars, 2018 @13:04

Trajneri i Gjilanit dhe ai i Vushtrrisë kanë përcaktuar 11-shet...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Llapi-Prishtina

7 Mars, 2018 @12:50

Tahir Batatina dhe Mirel Josa, janë përcaktuar për 11-shet...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Derbi i çerekfinales së Kupës, sot

Foto: prishtinafc.com

7 Mars, 2018 @8:24

Dueli që pritet të jetë më interesanti i çerekfinales së Kupës...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League