Të gjitha lajmet

CLIPPERS vs JAZZ @ GAME 2

Clippers barazon para se të bartet seria në Salt Lake City

foto:nba.com

Clippers barazon para se të bartet seria në Salt Lake City

19 Prill, 2017 @8:29

LA Clippers
Utah Jazz
LA Clippers 99 : 91 Utah Jazz
Blacke Griffin 24 pikë Gordon Hayward 20 pikë

Los Angeles Clippers shfrytëzoi në mënyrë më të mirë mungesën e qendrës françeze të Utah Jazzit, Rudy Gobert dhe duke dominuar e mposhti Utah Jazzin me rezultat 99-91.

a

Djelmoshat e trajnerit Doc Rivers, gjatë gjithë ndeshjesh ishin në epërsi të lehtë ndaj Utahs, ndërsa nën dirigjimin e Chris Paulit i cili luajti me 10 asistime e 21 pikë, i ushqeu qendrat Black Griffin dhe DeAndre Jordan, që luajtën me 24 pikë respektivisht 18 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e tretë e serisë do të luhet në “Salt Lake City” me 21 prill.

RAPTORS - BUCKS @ GAME 2

Toronto barazon serinë ndaj Bucks

Foto: nba.com

19 Prill, 2017 @8:09

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta barazojë serinë...

CELTICS vs BULLS @ GAME 2

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

19 Prill, 2017 @5:19

Jimmy Butler shënoi 22 pikë, Rajon Rondo për një kërcim nuk...

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @21:58

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i...

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @21:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

EUROLEAGUE / NBA

Beno Udrih transferohet te Zalgirisi

nba.com

25 Dhjetor, 2017 @12:50

Skuadra lituaneze, Zalgiris Kaunas, zyrtarizoi veteranin slloven Beno...

ROCKETS - CLIPPERS

51 pikët e Hardenit, s’mjaftojnë

Foto: nba.com

23 Dhjetor, 2017 @10:40

Lideri i deritashëm në Konferencën Perëndimore, Houston Rockets,...

WARRIORS - LAKERS

Warriors mposht Lakersin, merr lidershipin

Foto: nba.com

23 Dhjetor, 2017 @10:31

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, arriti ta mposht...

LEBRON JAMES

Blen shtëpinë e dytë, LeBron drejt LA?

20 Dhjetor, 2017 @15:48

Pasi e bleu një shtëpi me vlerë 21 milionë dollarë në LA në...

KOBE BRYANT

Dallimi i 8-shes dhe 24-shes

19 Dhjetor, 2017 @8:44

Edhepse shumë herë u pyet, ai ende nuk ka përgjigje se cili do të...

Të gjitha lajmet nga NBA