Të gjitha lajmet

MEDIA

Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket

BOROZANI/ A. P.

Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket

25 Maj, 2017 @11:49

Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket
Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket
Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket
Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket
Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket
Çmimet individuale të stinorit 2016/17 nga E’basket

Në parallogaritjen statistikore, Eurobasket.com automatikisht me t’u kryer stinori 2016/17 i Superligës dhe shpalljen e Sigal Prishtinës kampione të Kosovës, ka përzgjedhur edhe basketbollistët me çmime individuale të fituara.

MVP i finaleve: Mike Moser (Prishtina);

Moser

Lojtar i vitit: Justin Black (Bashkimi);

Black

Organizator i vitit: Justin Black (Bashkimi);

Aloja i vitit: Mike Moser (Prishtina);

Qendra e vitit: Nenad Delic (Prishtina);

Delic

Mbrojtësi më i mirë i vitit: Imer Tahiri (Bashkimi);

Tahiri

Lojtari i ri më i mirë i vitit: Leonard Mekaj (Peja);

Mekaj

Trajner i vitit: Audrius Prakuraitis (Prishtina).

Prakuraitis

 

EKIPI NR. 1 dhe NR. 2 I STINORIT

E’basket zgjedh ekipin e stinorit 16/17 në Superligë

25 Maj, 2017 @11:39

Drilon Hajrizi është vendori i vetëm në ekipin e vitit sipas...

MIKAILE TMUSIC

Tmusic në rehabilitim

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @9:48

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i lënduar në ndeshjen e...

LAST 10 CHAMPIONS

Kampionët e 10 viteve të fundit në Superligë

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @8:29

Me fitore ndaj Bashkimit mbrëmë, Sigal Prishtina vulosi titullin e...

BASHKIMI

Asnjëherë më afër titullit

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @8:14

Trofeu i kampionit të Kosovës, përsëri i ka ikur Bashkimit. Një...

URIMI

Constantinides uron Prishtinën në shqip

24 Maj, 2017 @20:11

Njëri prej urimeve të para për shpalljen kampion të skuadrës së...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Prishtina shpallet kampione në Prizren

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:39

Sigal Prishtina është kampione e stinorit 2016/17 të Superligës...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç3: Epërsi e ngushtë e Prishtinës para çerekut të fundit

BOROZANI

24 Maj, 2017 @19:11

Me tripikëshin e Jabarie Hinds në sekondat e fundit, Sigal...

LIVE

Bashkimit i lëndohet një lojtar

BOROZANI/ Arian Paçarizi

24 Maj, 2017 @19:05

Skuadra e Bashkimit pjesën e mbetur të ndeshjes kundër Sigal...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç2: Gjithçka e barabartë në pjesën e parë

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:30

Pas 20 minutave lojë, rezultati i ndeshjes Bashkimi-Prishtina...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç1: Epërsi e Prishtinës pas 10 minutave

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:19

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 13-17 në të...

KUPA E KOSOVËS: LIPJANI - BOREA

Borea në çerekfinale

BOROZANI/ Arkiv

20 Dhjetor, 2017 @23:11

Skuadra pejane Borea, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 93-111, e...

KUPA E KOSOVËS: PEJA-KALAJA

Kalaja historike, eliminon Pejën nga Kupa

Pamje nga ndeshja e sontme, Peja-Kalaja/ BOROZANI/ A. P.

20 Dhjetor, 2017 @20:05

Skuadra e Pejës që është në krizë financiare këtë stinor,...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 14

Martin kryeson TOP 10 në xhiron e fundit të vjeshtës

Foto: fibaeuropecup

20 Dhjetor, 2017 @19:40

Basketbollisti amerikan i Sigal Prishtinës, Wayne Martin, ka arritur...

KUPA E KOSOVËS: KERASAN-PRISHTINAeRE

Kerasani eliminon Prishtinë e Re, pranë historisë

BOROZANI/A.P.

20 Dhjetor, 2017 @14:25

Kerasan Prishtinës i ka mbetur vetëm edhe një hap për të shkruar...

JAMIR HANNER

Lojtari i Bashkimit, nënshkruan me Bosna Royal

Jammir Hanner me trajnerin Fotis Takianos, të dy, të larguar nga Bashkimi/ BOROZANI/ A. P.

18 Dhjetor, 2017 @21:46

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar te Bashkimi përgjatë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga