Të gjitha lajmet

LA GAZZETTA

Conte favorit, por pak e besueshme!

Conte favorit, por pak e besueshme!

21 Nëntor, 2017 @0:32

Carlo Tavecchio, njeriu i parë i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC) që dha dorëheqje sot nga posti i tij, pas presionit dhe dështimit të kualifikimit të Italisë në Botëror për herë të parë pas gati 60 viteve, ka treguar se kush është menduar si selektor i ardhshëm i azzurëve.

“Max Allegri, Roberto Mancini dhe Carlo Ancelotti… kanë qenë opcione të ngrohta,” ka thënë Tavecchio për Gazzetta dello Sport.

Ndërsa ka vazhduar, “Conte… shumë nxehtë,” - duke bërë të ditur se disponimi i të gjithëve ka qenë rikthimi i Antonio Contes në kombëtaren italiane, pas largimit të Giampiero Venturës.

E sa i përket dështimit të Italisë për kualifikim, ai i ka vënë krejt fajin Venturës.

“I gjithë faji është i Venturës. Ai ka zgjedhur stafin, ai ka punuar. Ne si FIGC asnjëherë nuk kemi interferuar në punën e tij,” ka shtuar ndër të tjera për gazetën në fjalë, Tavecchio.

DISCIPLINORJA

Vëllaznimi e Drita në disciplinore

21 Nëntor, 2017 @0:07

Skuadrës së Vëllaznimit dhe Dritës i është inicuar procedura...

TURQIA U17 - KOSOVA U17

Kosova U17 pëson thellë nga Turqia U17

Foto: FFK

20 Nëntor, 2017 @23:53

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka pësuar në ditën e parë të...

PAS LËNDIMIT

Ramos kthehet, edhe me hundë të thyer

20 Nëntor, 2017 @15:21

Ekipi i Real Madridit ka konfirmuar se kapiteni i ekipit dhe...

MBROJTËSI I REPREZENTACIONIT

Humb Vojvoda

20 Nëntor, 2017 @14:44

Mërgim Vojvoda, reprezentues i Kosovës, ka qenë i përfshirë për...

SUPERLIGA JUNIORËT

Juniorët e Gjilanit, kampionë vjeshtor

20 Nëntor, 2017 @13:37

Futbollistët shpresa të Gjilanit, kanë aritur fitore të...

TONY PULIS

Shkarkohet edhe një trajner në Premier Ligë

20 Nëntor, 2017 @13:25

Pas largimit të Ronald Koemanit nga Everton, pastaj Slaven Bilicit...

DORËHEQJA

Pas selektorit, shkon edhe kryetari i Federatës

20 Nëntor, 2017 @13:11

Mediat e ndryshme tashmë raportojnë për dorëheqjen e kryetarit...

BUNDESLIGA AUSTRIAKE

Shënon edhe Mërgim Berisha

20 Nëntor, 2017 @12:14

Pas Valon Berishës që ka shënuar nga penalltia dhe ka asistuar në...

DREJT TURQISË

Turneu i Egjeut nis sot, Kosova përballë Turqisë

Foto: FFK

20 Nëntor, 2017 @9:21

Futbollistët e Kosovës U17 kanë marrë rrugë dje drejt Kusadasi...

SHQIP

Pas asistit, vjen edhe goli i Valon Berishës

19 Nëntor, 2017 @18:19

Pas asistimit te goli i parë, Valon Berisha ka shënuar golin e...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve