Të gjitha lajmet

GRUPI E: LIVERPOOL - SEVILLA

Correa anulon festën e Liverpoolit

Foto: Squawka

Correa anulon festën e Liverpoolit

13 Shtator, 2017 @21:38

Liverpool
Sevilla
Liverpool 2 : 2 Sevilla
R.Firmino 21', M.Salah 37' W. Ben Yedder 5', J.Korrea 72'

Anfield Road

Pa fitues është mbyllur takimi mes finalistëve të edicionit 2015/2016 në Europa League, Liverpoolit e Sevillës, i zhvilluar sonte në kuadër të Grupit E në ‘Anfield Road’, rezultat i cili më të kënaqur e ndan skuadrën spanjolle, me Liverpoolin që kishte më shumë raste për shënim.

Ndër rastet kryesore të shpërdoruara për shënim ishte penalltia e Roberto Firminos në fundin e pjesës së parë, rast i cili i kushtoi me pikë Liverpoolit, pasi që Correa i mysafirëve barazoi dhe nuk lejoi që Liverpooli ta festojë me fitore rikthimin në garën më prestigjioze të futbollit evropian.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në ndeshjen tjetër të Grupit E, Maribori e Spartaku i Moskës gjithashtu barazuan 1-1, duke bërë që të gjitha skuadrat në këtë grup të kenë pikë të barabarta pas xhiros së parë.

BESA - FLAMURTARI

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

13 Shtator, 2017 @17:33

Me dy gola të shënuara në pjesën e dytë, Fetim Kasapi i ka...

VLLAZNIA - TREPÇA '89

Vllaznia mposht kampionin, arrin fitoren e parë

13 Shtator, 2017 @17:33

Padyshim që befasia e xhiros së katërt ka ndodhur në takimin e...

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

13 Shtator, 2017 @17:26

Një takim me shumë raste për shënim u zhvillua sot në Skenderaj...

LIRIA - DRITA

Liria i kthehet fitoreve

13 Shtator, 2017 @17:24

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, Liria nuk ka pasur shumë...

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @15:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @13:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @9:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @18:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Santa Coloma - Drita

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @15:33

Janë publikuar formacionet startuese të Santa Colomas dhe të...

CHAMPIONS LEAGUE

Debutim i Dritës në Ligën e Kampionëve

26 Qershor, 2018 @14:04

Me fillim nga ora 17:00, sot skuadra e Dritës do të luajë ndaj...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League