Të gjitha lajmet

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 June, 2018 @15:57

Brazili
Kosta Rika
Brazili 2 : 0 Kosta Rika
Philippe COUTINHO 90+1', Neymar 90+7'

Saint-Petersburg Stadium
Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore ndaj Kosta Rikës, për ta arritur kështu kuotën e 4 pikëve në Grupin E. Siç edhe pritej, Brazili ishte skuadër shumë më e mirë sa i përket rasteve të krijuara, mirëpo faza ofansive e 5 herë kampionit të Botës shpërdori pafund raste, e kjo bëri që goli i epërsisë për Brazilin të mos vinte deri në minutën e parë të kohës shtesë, moment në të cilin Coutinho shënoi dhe festa braziliane shpërtheu. Më pas, me Kosta Rikën pa motiv për lojë, Brazili e gjeti edhe golin e dytë përmes brazilianit Neymar dhe e mbylli takimin me fitore 2-0. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Në anën tjetër, Kosta Rika tashmë ka 2 humbje nga 2 ndeshjet e para dhe e siguron eliminimin nga gara, derisa dueli tjetër i grupit luhet sonte me fillim nga ora 20:00 mes Zvicrës dhe Serbisë.

11-SHET: BRAZILI - KOSTARIKA

Formacionet: Brazili - KostaRika

22 June, 2018 @13:52

Derisa dy skuadrat nuk shënuan fitore në përballjet e para të...

PHILLIP COCU

Fenerbahçe zyrtarizon trajnerin e ri

22 June, 2018 @12:20

Pas dështimit që të fitojë titullin kampion stinorin e shkuar në...

PARA GARAVE NDËRKOMBËTARE

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

BOROZANI/ D. S.

22 June, 2018 @12:02

Fituesja e Kupës së Kosovës dhe pjesëmarrësja nga Kosova në...

DITARI RUS (8)

Kroacia maestrale

Foto: FIFA/fb

21 June, 2018 @22:25

Dallimi ndërmjet ekipeve latine dhe ekipeve të dobëta qëndron në...

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

21 June, 2018 @21:41

Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me...

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

21 June, 2018 @19:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të...

11-SHET: ARGJENTINA - KROACIA

Argjentina vs. Kroacia, formacionet startuese

21 June, 2018 @19:03

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Argjentinës dhe...

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

21 June, 2018 @18:51

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34' të ndeshjes ishte i...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018