Të gjitha lajmet

REAL-BAYERN

CR7 me hat-trick rrënon Bayernin

CR7 me hat-trick rrënon Bayernin

18 Prill, 2017 @23:12

Real Madrid
Bayern Munchen
Real Madrid 4 : 2 Bayern Munchen
Cristiano Ronaldo 76', 104', 109', Marco Asensio 112' 53' R. Lewandowski (PEN), 77' Sergio Ramos (AG)

Real Madrid ka kaluar edhe një pengesë të rëndësishme në luftë për të mbrojtur titullin e Ligës së Kampionëve.

Madrilenët kanë mposhtur Bayern Munchenin sonte pas vazhdimeve në Santiago Bernabeu me rezultat 4-2 në fund, pasi që ndeshja në kohë të rregullt përfundoi me rezultat 2-1 në të mirë të Bayernit dhe u desht të shkonte në vazhdime.

SKEMA DREJT FINALES

Rol të rëndësishëm në këtë rezultat luajti kartoni i kuq i marrë nga Arturo Vidal i Bayernit, që la ekipin me 10 veta. Pastaj, Carlo Ancelotti i Bayernit nxorri nga loja Robert Lewandowskin, e aty Reali morri kontrollin e lojës dhe në vazhdime shënoi tre herë për të përfunduar shpresat e bavarezëve.

Njashtu, goli i dytë i Real Madridit ngjalli dyshime për pozitë jashtë loje të Cristiano Ronaldos, por referi nuk sinjalizoi asgjë dhe Los Blancos ecën tutje.

Në anën tjetër, bashkë me Atletico Madridin, kryeqyteti i Spanjës kështu dërgon dy ekipe në gjysmëfinale të garës më të rëndësishme të futbollit europian.


All Goals & highlights HD - Real Madrid 4-2… by sportvideostv

CHAMPIONS LEAGUE

Leicesteri largohet ndershëm, Atletico në gjysmëfinale!

18 Prill, 2017 @22:39

Pas fitores 1-0 në Madrid, Atletico i Simeones mori rezultat pozitiv...

FERIZAJ

Largohet trajneri Argjend Beqiri

18 Prill, 2017 @20:38

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Ferizajit ka...

REAL - BAYERN

Rikthehen Lewa e Hummels, formacionet zyrtare

18 Prill, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Zidanet e Ancelotitt në...

LEICESTER - ATLETICO MADRID

Leicester vs. Atletico, publikohen formacionet

18 Prill, 2017 @19:41

1 orë para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese...

CHAMPIONSHIP

Newcastle vonon kthimin në Premier Ligë!

REUTERS/Arkiv

18 Prill, 2017 @16:00

Skuadra e Rafa Benitezit në Championship, Newcastle United, ka...

REFERJA NË LIGËN AMATORE

Asistentja Bueno, kap vëmendjen e të gjithëve

18 Prill, 2017 @15:43

Asistentja e një takimi në ligën amatore të Brazilit në futboll,...

ERNESTO VALVERDE

Valverde njofton për largim!

18 Prill, 2017 @15:37

Trajneri i Athletic Bilbaos, Ernesto Valverde, ka njoftuar klubin e...

DIEGO SIMEONE

Përgatitet oferta e madhe për Simeonen!

18 Prill, 2017 @15:22

Raportet e sotme nga gazetat italiane mund ta kenë frikësuar...

MATTEO MUSACCHIO

Milan ‘siguron’ mbrojtësin e Villarealit

18 Prill, 2017 @15:12

Qendërmbrojtësi 26 vjeçar nga Argjentina, Matteo Musacchio, pritet...

PËRCAKTOHEN ZYRTARËT E NDESHJEVE

Vula e Kosumi, kryesorë në gjysmëfinale

BOROZANI/A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @12:40

Janë caktuar zyrtarët e ndeshjeve të kthimit gjysmëfinale të...

3 NGA 3

8 grupe, 5 skuadra të pagabueshme

19 Tetor, 2017 @8:52

Pas përfundimit të pjesës së parë të fazës grupore të Ligës...

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 Tetor, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet...

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 Tetor, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të...

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 Tetor, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i...

GRUPI D

Barcelona pa probleme ndaj grekëve

18 Tetor, 2017 @22:15

Barcelona ka vazhduar formën perfekte në Grupin D të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League