Të gjitha lajmet

REAL-ATLETICO

Cristiano brilant me hat-trick, Reali gati finalen

Cristiano brilant me hat-trick, Reali gati finalen

2 Maj, 2017 @22:34

Real Madrid
Atletico Madrid
Real Madrid 3 : 0 Atletico Madrid
Cristiano Ronaldo 10', 73', 86'

Santiago Bernabeu

Real Madrid është shumë afër finales së dytë me radhë dhe të tretës në katër vitet e fundit në Ligë të Kampionëve.

Mbrojtësi i titullit të Europës, ka shënuar fitore në përballjen e parë gjysmëfinale ndaj rivalit lokal, Atletico Madrid, me tre gola të shënuara nga Cristiano Ronaldo, brilant sonte.

CHAMPIONSLEAGUE RRUGA DREJT FINALES

Asnjë ekip në histori të Ligë së Kampionëve nuk ka arritur të kthehet në gjysmëfinale nga disavantazhi tregolësh, ndërsa Cristiano ka shënuar tashmë 8 gola në 3 ndeshjet e fundit të kësaj gare.

Atletico Madrid ka qenë i zbehtë sonte, me asnjë shut drejt portës së Realit, ndërsa në duelin e radhës, më 10 maj në Vicente Calderon është vështirë të besohet se do të arrijnë përmbysjen e kampionëve aktual të garës.

d

PARA NDESHJES: REAL-ATLETICO

Derbi madrilen, kësaj radhe për finale

2 Maj, 2017 @14:58

Real Madrid pret Atletico Madridin sonte në kuadër të ndeshjes së...

PAS ARRESTIMIT

Lirohet Leci

Foto: PrishtinaFC.com

2 Maj, 2017 @14:30

I arrestuar në ndeshjen Besa-Prishtina, Liridon Leci, pas 2 ditësh...

WATFORD-LIVERPOOL

Klopp i kënaqur, Emre me supergol siguron 3 pikë

Fotografitë: premierleague.com

1 Maj, 2017 @23:18

Një gol që rrallë shihet nëpër stadiumet botërore u shënua...

NË DRENAS

Dervishi trajner i Feronikelit

Ramiz Dervishi, trajner i ri i Feronikelit/ Foto: KF Feronikeli/ Facebook

1 Maj, 2017 @21:28

Feronikeli, që ditë më parë u nda me trajnerin Afrim Tovërlani,...

LIGA E PARË

Drenica dhe Mitrovica, futen në Superligë

1 Maj, 2017 @20:46

Ekipi i Drenicës ka përfunduar si kampion i Ligës së Parë në...

INTER-NAPOLI

Harakiri i Nagatomos, i jep fitoren Napolit të Hysajt

30 Prill, 2017 @23:37

Napoli i Elseid Hysajt ka shënuar fitore të rëndësishme në...

NICE-PSG

Balotelli shuan shpresat e Parisit

30 Prill, 2017 @23:22

Paris St Germain ka bërë një hap prapa në rrugë për mbrojtje...

MILOT RASHICA

Me cilin flamur festoi Rashica Kupën e Holandës?

Foto: vitesse.nl

30 Prill, 2017 @20:28

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, ka fituar...

TOTTENHAM-ARSENAL

Spurs fiton derbin, Wenger: njëherë në 20 vjet

Fotografitë: premierleague.com

30 Prill, 2017 @20:19

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore tepër të rëndësishme ndaj...

KUPA E HOLANDËS

Rashica asiston dhe fiton Kupën e Holandës me Vitessen

30 Prill, 2017 @19:50

Vetëm 10 minuta para fundit të ndeshjes u zbërthye gjithçka në...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League