Të gjitha lajmet

GRUPI B: PORTUGALIA - SPANJA

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Fotot: FIFA/squawka

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

15 Qershor, 2018 @20:54

Portugalia
Spanja
Portugalia 3 : 3 Spanja
Cristiano Ronaldo (P) 4', 44', 88' 24', 55'Diego Costa, 58' Nacho

Stadiumi Olimpik Fisht, Sochi.
Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Përfundoi ndeshjen me hat-trick. Të parën në ndonjë Kampionat Botëror personalisht, si dhe të parën pas Xherdan Shaqirit në Botërorin e kaluar.

Cristiano Ronaldo ndali Spanjën që në 20 minutat e fundit të ndeshjes pas këndelljes nga 1-0 dhe 2-1 kishte marrë epërsinë 2-3 dhe shkonte drejt fitores.

Spain

TABELA AKTUALE

Debutimi i Fernando Hierros në Spanjë përkundër se shkoi shumë mirë, kryesisht falë gjindshmërisë së mrekullueshme të Diego Costas dhe violinave Andres Iniesta, David Silva e Isco, në fund - matadorët u pajtuan me barazim - që kishte vulën e Topit të Artë dhe kampionit aktual europian, Portugalisë së Cristiano Ronaldos.

Cristiano Ronaldo

Portugal vs Spain

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 Qershor, 2018 @18:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të...

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

15 Qershor, 2018 @17:57

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i...

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të...

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë,...

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 Qershor, 2018 @0:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në...

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 Qershor, 2018 @0:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në...

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 Qershor, 2018 @0:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabag...

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 Qershor, 2018 @15:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen...

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 Qershor, 2018 @18:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të...

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

15 Qershor, 2018 @17:57

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i...

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të...

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë,...

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018