Të gjitha lajmet

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

20 Qershor, 2018 @15:07

Portugalia
Maroko
Portugalia 1 : 0 Maroko
Cristiano Ronaldo 4'

Stadiumi Luzhniki, Moskë

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes, kur Cristiano Ronaldo u fut me kokë brenda mbrojtjes marokene, për të goditur topin e krosuar nga korneri prej Joao Moutinhos, për epilogun përfundimtar të ndeshjes.

Cristiano Ronaldo

Goli i shënuar në minutën e katërt, doli të jetë përcaktues për rezultatin përfundimtar, ndërsa tentimet e shumta të Marokut, që u mposht edhe në ndeshjen e parë nga Irani, nuk dhanë realizim dhe kështu ekipi i Herve Renardit bëhet ekipi i parë zyrtarisht i eliminuar nga Botërori Rusia 2018.

TABELA dhe ORARI

Portugalia tash ka 4 pikë nga 2 ndeshje, ndërsa dueli i radhës i tyre do të jetë ndaj Iranit, që aktualisht ka 3 pikë dhe luan sot ndaj Spanjës.

Portugal vs Morocco

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @21:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen...

ISSA DIOP

Rekord transfer nga West Ham United

Foto: whufc.com

19 Qershor, 2018 @20:45

Skuadra londineze, West Ham United, ka thyer rekordin e ekipit në...

GRUPI A: RUSIA-EGJIPTI

Rusia përpara, Egjipti ‘eliminohet’

Foto: FIFA/squawka/fb

19 Qershor, 2018 @20:38

Me një fitore bindëse ndaj Egjiptit, organizatori i Botërorit,...

NEW GUNNER

Zyrtare: Leno i Arsenalit

Foto: arsenal.com

19 Qershor, 2018 @20:31

Me një njoftim në faqen zyrtare të klubit, Arsenal ka bërë të...

GRUPI H: POLONIA - SENEGALI

Senegali nis me fitore

Foto: FIFA/squawka

19 Qershor, 2018 @17:50

Senegali ka nisur me fitore kampanjën në Rusia 2018, duke e...

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Foto: premierleague.com

19 Qershor, 2018 @17:41

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e tretë të Grupit A...

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

Të gjitha lajmet nga Russia 2018