Të gjitha lajmet

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

29 Maj, 2018 @7:39

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 92 : 101 Golden State Warriors
James HARDEN 32 pikë Kevin DURANT 34 pikë

Toyota Center, Houston.

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në epërsi dhe i ishte afruar për dy çerek lojë finales së madhe të NBA-së.

Mirëpo, në pjesën e dytë të ndeshjes shpërthimi i Kevin Durant posaçërisht, që shënoi 21 nga 34 pikët e tij në total, ka shuar çdo shpresë të Houstonit.

Golden State Warriors, kampion aktual i NBA, ka arritur në finalen e radhës, ndërsa për herë të katërt do të luajnë finalen e madhe ndaj Cleveland Cavaliers.

PLAYOFF SKEMA

Durant përfundoi ndeshjen me 34 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, në 44 minuta lojë. Në parket për po aq minuta ishte edhe Stephen Curry, që ishte një asistim larg triple-double’it, pasi përfundoi takimin me 27 pikë, 10 asistime e 9 kërcime.

Te Houston Rockets u vërejt mungesa e Chris Paulit të lënduar. James Harden shënoi 32 pikë, 6 kërcime e 6 asistime. Por pa Paulin për të ndarë minutat e udhëheqjes së topit si dhe presionin në momente të rëndësishme, thjesht nuk mjaftoi.

Eric Gordon shtoi 20, ndërsa Clint Capela 20 pikë të tjera te Houston, që pas 7 ndeshjeve u eliminua nga seria e finales së Konferencës.

Finalja e madhe e NBAs, do të zhvillohet mes Cleveland Cavaliers dhe Golden State Warriors.

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 Maj, 2018 @16:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

KOLUMNE

KB Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2018 @21:03

Në vitet 1990’ta, në Prizren (dhe në tërë Kosovën),...

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

25 Maj, 2018 @18:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të...

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA