Të gjitha lajmet

TRANSFER

Dahlman te nënkampioni i Holandës

KB Peja/ Korniza

Dahlman te nënkampioni i Holandës

3 Korrik, 2017 @20:33

Njëri prej basketbollistëve më të mirë të Pejës në stinorin e kaluar, Noah Dahlman, ka gjetur skuadër të re.

Amerikani 28 vjeçar është transferuar te skuadra nënkampione e Holandës, Zwolle.

Peja në ndeshjet e fundit të stinorit të kaluar nuk e pati ndihmën e Dahlmanit, për shkak të problemeve financiare me basketbollistin.

KOSOVA U18

Kosova U18 niset drejt Qipros

3 Korrik, 2017 @19:01

Përfaqësuesja U18 e Kosovës është nisur drejt Qipros, ku do të...

SINAN GULER

Fenerbahçe merr lojtarin e Galatasarayit

ntvspor.net

3 Korrik, 2017 @15:37

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, transferoi Sinan Gulerin...

JASON WASHBURN

I rikthehet basketbollit japonez

3 Korrik, 2017 @13:32

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Jason Washburn, i është...

NIKOLA MILATOVIC

Tirana vazhdon me trajnerin e njejtë

3 Korrik, 2017 @13:10

Skuadra e Tiranës, që në stinorin e shkuar fitoi Superkupën dhe...

SANTIAGO YUSTA

Real Madridi kthen Yustan

3 Korrik, 2017 @12:15

Gjiganti spanjol, Real Madrid, kthen në skuadër lojtarin 20 vjeçar...

DENVER NUGGETS

Paul Millsap ndërron ambient

nba.com

3 Korrik, 2017 @11:22

Paul Millsap ka vendosur që të largohet nga Atlanta Hawks. Sipas...

TREPÇA-KERASAN

Trepça triumfon, Kerasani pa fitore në 2018

17 Mars, 2018 @18:25

Trepça ka vazhduar me ritmin e fitoreve në Superligë, pas asaj...

PJESA E PARË: TREPÇA-KERASAN

Epërsi 18 pikëshe pas pjesës së parë

17 Mars, 2018 @17:41

Trepça ka përfunduar në epërsi pjesën e parë të ndeshjes ndaj...

PRISHTINA - PEJA

“Derbi” i takon Prishtinës

BOROZANI

17 Mars, 2018 @14:28

Pas humbjes së parë sezonale, të cilën ia shkaktoi Bashkimi pak...

XHIRO XXIII

Caktohen terminet për xhiron XXIII

16 Mars, 2018 @11:09

Janë publikuar terminet e ndeshjeve të xhiros së XXIII në...

AARON MOSS

Luajtëm mirë në sulm dhe në mbrojtje

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Mars, 2018 @23:30

Fundori amerikan i Bashkimit, Aaron Moss, ishte njëri ndër...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga