Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU

Daja: Kemi bonuse, besojmë në kalim

Fotografitë: Skenderbeu.al

Daja: Kemi bonuse, besojmë në kalim

17 Korrik, 2017 @21:13

Strategu i Skënderbeut të Korçës, tiranasi Ilir Daja, para ndeshjes së të enjtes që ekipi i tij e zhvillon ndaj Kairatit, ka thënë se ekipi i tij ka disa bonuse përkundër kundërshtarit të vështirë që ka përballë.

Ai beson se ekipi i tij do të shfrytëzojë terenin vendas dhe numrin e madh të tifozëve të skuadrës në këtë ndeshje, që vlen për kalim në rrethin e tretë kualifikues të Europa Ligës.

van

“E kemi ndier që në ditën e parë të stërvitjeve mbështetjen e tifozëve. Kemi bërë një punë të mirë dhe nuk duhet të gabojmë tani,” ka thënë Daja fillimisht në prononcimin e tij për Supersportin e Shqipërisë sot.

“Të gjithë jemi me këmbë në tokë, ndërsa lojtarët e dinë çfarë duhet të bëjnë. Do t’i besojmë taktikës grupore, por pa harruar cilësitë që ka kundërshtari,” ka vazhduar tekniku i Skënderbeut, duke cekur se do të tentojnë mbajtjen e kundërshtarit lart, duke ngushtuar zonat për të penguar kundërsulmet.

lila

Skënderbeu ka nxjerrë barazim 1-1 në ndeshjen e javës së kaluar të zhvilluar në Almaty të Kazakistanit, ndaj rivalit milionësh që po ngritet gjithnjë si ekip.

Skënderbeu ka qenë ekipi i parë shqiptar që ka marrë pjesë në fazën grupore të Europa Ligës dhe këtë dëshiron ta bëj edhe njëherë këtë stinor.

EMPOLI

Dermaku titullar te Empoli

17 Korrik, 2017 @21:04

Qendërmbrojtësi shqiptar, Kastriot Dermaku, ka nisur si titullar...

ENIS BARDHI

Zyrtare: Shkupjani Bardhi te Levante

Enis Bardhi, mesfushor i ri i Levantes

17 Korrik, 2017 @14:55

Mesfushori i ri i lindur në Shkup të IRJ Maqedonisë, Enis Bardhi,...

STADIUMI

Mediat suedeze çuditen si UEFA lejon Strumicën

Fotografitë: gol.mk

17 Korrik, 2017 @14:48

Mediat suedeze kanë plasuar sot fotografitë përreth stadiumit...

MEDIA

CM: Panucci trajner i Shqipërisë

17 Korrik, 2017 @14:09

Christian Panucci është trajner i ri i kombëtares shqiptare, ka...

NË POZHARAN

Vllaznia emëron Bekim Isufin trajner

17 Korrik, 2017 @13:52

Edhe zyrtarisht, tashmë ekipi i ri i Superligës, Vllaznia nga...

S'KA ZYRTARIZIM

Mediat: Panucci te kombëtarja, FSHF: Ju tregojmë më vonë

17 Korrik, 2017 @12:11

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) pas publikimeve të ndryshme...

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshjet kthyese të raundit II në Champions League nesër

17 Korrik, 2017 @11:45

Nesër do të luhen 7 duele të raundit II kualifikues në Champions...

NË OBILIQ

Prishtina nis fazën e dytë përgatitore

17 Korrik, 2017 @10:06

Pas stinorit ku u bë nënkampion, debutimit në arenën...

PREJ PRIZRENIT

Liria merr rrugë për Ohër

17 Korrik, 2017 @8:10

Faza e dytë përgatitore për Lirinë e Prizrenit nis prej sot, kur...

MIQËSORE: DRITA-VLLAZNIA

Shabani bën dallimin në miqësore

Foto: Drita FC/ facebook

16 Korrik, 2017 @19:40

Lojtari i ardhur së fundit te Drita nga Feronikeli, Bujar Shabani,...

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 Maj, 2018 @18:37

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore