Të gjitha lajmet

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

Daku kthen Llapin te fitorja

8 Prill, 2018 @15:01

Llapi
Gjilani
Llapi 1 : 0 Gjilani
Mirlind DAKU 52' (PEN)

Stadiumi: Zahir Pajaziti, Podujevë
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja
Daku kthen Llapin te fitorja

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur sot ndaj Gjilanit në Podujevë.

Pjesa e parë kaloi me Llapin posedues më të madh të topit, por pa gola, derisa rasti më i mirë në këtë pjesë u paraqit për Florim Bërbatovcin në minutën e 7’, gjuajtjen e të cilit e priti portieri mysafir.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Epërsia e vendasve erdhi 7 minuta pas fillimit të dytë. Golashënues për skuadrën e tij ishte Mirlind Daku, i cili e shndërroi në gol penalltinë e fituar vet.

Ky ishte goli i 11 për Mirlind Dakun në Superligë sivjet, gol i cili e barazon atë me Artur Maganin dhe Oto Johnin në listën e top golashënuesve të Superligës.

Llapi vs Gjilani

Në minutën e 78’ të ndeshjes, Ilir Blakçori i vendasve u përjashtua nga loja pas dy kartonëve të verdhë, mirëpo këtë e shfrytëzuan mysafirët në minutat e mbetura të ndeshjes dhe rezultati final i duelit ishte 1-0.

Sa i përket rasteve të mysafirëve, rastin më të mirë për Gjilanin në këtë takim e pati Ergon Hyseni, i cili nga afërsia u tregua i pasaktë në minutën e 81’ të ndeshjes.

Kjo fitore e ngrit Llapin në vendin e katërt, kurse Gjilani mbetet edhe më tutje në të shtatin.

Llapi vs Gjilani lineups

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 Prill, 2018 @14:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 Prill, 2018 @12:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina,...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 Prill, 2018 @19:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të...

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 Prill, 2018 @15:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si...

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 Prill, 2018 @14:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe...

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 Prill, 2018 @14:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të...

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 Prill, 2018 @14:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga