Të gjitha lajmet

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

Daku në Osijek

19 Korrik, 2018 @22:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e kaluar, Mirlind Daku, është bërë pjesë e Osijekut, ka shkruar ekipi i tij i deritashëm Llapi.

Daku, që përfundoi stinorin e kaluar me 17 gola të shënuara në Superligë, është pjesë e pandashme e reprezentacionit U21 të Kosovës dhe tashmë pritet të nis aventurën e re të tij në elitën e futbollit kroat.

Osijek ndërkaq në faqen zyrtare të ekipit ende nuk ka zyrtarizuar futbollistin në fjalë, derisa ekipi sonte ka siguruar fazën e dytë kualifikuese të Europa Ligës, duke e eliminuar Petrocubin e Molldavisë me fitore 2-1. Ndeshja e kaluar kishte përfunduar 1-1.

Mirlind Daku

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 Korrik, 2018 @22:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant...

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 Korrik, 2018 @22:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në...

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 Korrik, 2018 @21:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të...

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 Korrik, 2018 @20:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të...

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 Korrik, 2018 @20:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot...

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 Korrik, 2018 @16:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

THIBAUT COURTOIS

Portieri i ri i Realit?

18 Korrik, 2018 @23:39

Real Madrid është në bisedime të avancuara me portierin belg,...

ADRIEN RABIOT

Barça pranë mesfushorit të Parisit

18 Korrik, 2018 @23:17

Barcelona ka arriur marrëveshje personale me mesfushorin parisien,...

ADNAN JANUZAJ

Mund të kthehet në Premier Ligë

18 Korrik, 2018 @23:04

Mesfushori i krahut te Real Sociedadi, Adnan Januzaj, mund të...

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 Korrik, 2018 @20:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të...

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 Korrik, 2018 @16:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3...

JEFFERSON LOPES

Ish lojtari i Kukësit, në Gjilan

18 Korrik, 2018 @16:27

Mesfushori i dikurshëm i Kukësit, Jefferson Lopes, është bërë...

SISTEMI DIGJITAL I GARAVE

FFK thërret administratorët e klubeve

Foto: FFK

18 Korrik, 2018 @13:34

Me qëllim të implementimin të sistemit digjital të garave, FFK...

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 Korrik, 2018 @10:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga