Të gjitha lajmet

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

Dalin si liderë

27 June, 2018 @18:08

Meksika
Suedia
Meksika 0 : 3 Suedia
Ludwig AUGUSTINSSON 50', Andreas GRANQVIST (P) 62', Edson ALVAREZ (AG) 74'

Ekatarinburg Area, Ekatarinburg.
Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të ndeshjes, Suedia ka arritur që të shënojë fitoren më të thellë në Grupin F këtë Botëror dhe të sigurojë vendin e parë aty. Sweden Suedia mposhti Meksikën 3-0, ndërsa befasia në anën tjetër [Korea-Gjermania 2-0], la sombrerot në lojë për kualifikim. TABELA dhe ORARI Ludwig Augustinsson, Andreas Granqivist dhe Edson Alvarez (ag) kanë shënuar për fitoren e madhe të vikingëve, ndërsa ata bashkë me meksikanët kalojnë tutje në të tetën e finales. Mexico g

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 June, 2018 @15:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 June, 2018 @11:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 June, 2018 @23:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 June, 2018 @21:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si...

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018