Të gjitha lajmet

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Meksika
Suedia
Meksika 0 : 3 Suedia
Ludwig AUGUSTINSSON 50', Andreas GRANQVIST (P) 62', Edson ALVAREZ (AG) 74'

Ekatarinburg Area, Ekatarinburg.

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të ndeshjes, Suedia ka arritur që të shënojë fitoren më të thellë në Grupin F këtë Botëror dhe të sigurojë vendin e parë aty.

Sweden

Suedia mposhti Meksikën 3-0, ndërsa befasia në anën tjetër [Korea-Gjermania 2-0], la sombrerot në lojë për kualifikim.

TABELA dhe ORARI

Ludwig Augustinsson, Andreas Granqivist dhe Edson Alvarez (ag) kanë shënuar për fitoren e madhe të vikingëve, ndërsa ata bashkë me meksikanët kalojnë tutje në të tetën e finales.

Mexico

g

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 Qershor, 2018 @14:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 Qershor, 2018 @10:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 Qershor, 2018 @22:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere....

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @18:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 Qershor, 2018 @10:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere....

Të gjitha lajmet nga Russia 2018