Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore, Nymburku në gjysmëfinale

Dardan Berisha me pikë dyshifrore, Nymburku në gjysmëfinale

14 Prill, 2018 @21:05

Në ndeshjen e tij të dytë pas rikthimit nga lëndimi, Dardan Berisha ka luajtur për gjithsej 16 minuta në fitoren e Nymburkut.

Për 16 minuta lojë, Dardani shënoi 12 pikë, ndërsa shtoi edhe 4 kërcime e 2 asistime, për ta ndihmuar skuadrën e tij që ta fitojë ndeshjen e katërt të serisë ndaj skuadrës së Kolinit dhe të kalojë në gjysëmfinale (Final Four) të elitës çeke të basketbollit.

Në rast se Nymburku shpallet kampion, ky do të ishte titulli i dytë sezonal, pasi që më herët skuadra ku aktivizohet kapiteni i Kosovës e kishte fituar Kupën e Çekisë.

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (2)

Çerekfinalet e Euroligës: Fenerbahçe Doğuş – Baskonia Vitoria Gasteiz

Fotot: euroleague.net

14 Prill, 2018 @20:00

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe Doğuşi, ka pasur një...

AARON MOSS

Jemi krenarë, mund ta fitojmë!

14 Prill, 2018 @18:27

Basketbollisti më i dalluar i Bashkimit në ndeshjen gjysmëfinale...

FINALFOUR: RILSKI-BASHKIMI

Bashkimi arrin finalen historike

BOROZANI/A.K.

14 Prill, 2018 @18:13

SEKONDAT E FUNDIT TË NDESHJES “Au, au, au… e pabesueshme”! kanë...

ÇEREKU I TRETË: RILSKI-BASHKIMI

10 minuta para fundit, Bashkimi pranë finales

BOROZANI/ A.K.

14 Prill, 2018 @17:48

Bashkimi ka arritur të kalojë në epërsi në çerekun e tretë të...

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 Prill, 2018 @9:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos Superfoods – Real Madrid

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @20:00

Nëse i katërti dhe i pesti i stinorit të rregullt takohen,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Žalgiris

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @7:30

Ky do të jetë ballafaqimi i vetëm ku përveç se ndeshen në...

Të gjitha lajmet nga International