Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha rikthehet në parket, Nymburku pranë gjysmëfinales

Dardan Berisha rikthehet në parket, Nymburku pranë gjysmëfinales

13 Prill, 2018 @18:30

Pasi ishte pjesë e 12-shes në dy ndeshjet e fundit por nuk luajti për asnjë minutë, rikthimi i Dardan Berishës në parket pas lëndimit ka ardhur sonte.

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës sonte luajti për mbi 11 minuta në fitoren që skuadra e Nymburkut e shënoi si mysafire e Kolinit.

Në ndeshjen e tij të parë pas më tepër se një muaji, Dardan Berisha realizoi 6 pikë, 2 kërcime dhe 2 asistime, për ta ndihmuar kështu skuadrën e tij që ta fitojë takimin e tretë me radhë të serisë çerekfinale në kuadër të Play Off-it të elitës çeke të basketbollit.

Ndeshjen e radhës, ndeshje në të cilën Dardan Berisha me shumë gjasë do të ketë edhe më shumë minuta në parket, Nymburku e zhvillon nesër ndaj po të njëjtës skuadër dhe me një fitore eventuale, skuadra ku aktivizohet Dardani do ta arrinte fazën gjysmëfinale të garës në fjalë.

BOREA - PRISHTINA

Prishtina mposht Borean në Pejë

BOROZANI

13 Prill, 2018 @18:15

Në takimin hapës të xhiros së XXVII në Superligën e Kosovës...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Borea - Prishtina

13 Prill, 2018 @16:13

Pas pak çastesh nis ndeshja ndërmjet Boreas dhe Sigal Prishtinës,...

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

13 Prill, 2018 @14:37

Ekipi durrësak, Teuta, ka bërë befasi në finale të Superkupës...

DREJT SUPERLIGËS

Play Offi në Ligë të Parë fillon nesër

12 Prill, 2018 @17:36

Lufta për të hyrë në Superligë, do të fillojë nesër. United...

QËNDRIM BIRAJ

Do të japim më të mirën

BOROZANI / A.P

12 Prill, 2018 @16:36

Kapineti i Bashkimit, Qëndrim Biraj, para ndeshjes së Final Fourit,...

KB VËLLAZNIMI

Treshet që shpëtuan Vëllaznimin

12 Prill, 2018 @16:23

Pas fitores së shënuar ndaj Prishtinës së Re në xhiron që e...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 Prill, 2018 @9:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos Superfoods – Real Madrid

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @20:00

Nëse i katërti dhe i pesti i stinorit të rregullt takohen,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Žalgiris

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @7:30

Ky do të jetë ballafaqimi i vetëm ku përveç se ndeshen në...

ABA LEAGUE

Buduçnost me triumf historik në ABA ligë

Foto: aba-liga.com

14 Prill, 2018 @23:57

Skuadra nga Podgorica, Buduçnost, për herë të parë në histori...

Të gjitha lajmet nga International