Të gjitha lajmet

DARDAN BERISHA

Dardani 75% saktësi për tre pikë, por Juve mposhtet

Foto: juvecaserta.it

Dardani 75% saktësi për tre pikë, por Juve mposhtet

1 Maj, 2017 @23:32

Njëzetë minuta në fushë të lojës të kaluara për reprezentuesin e Kosovës, Dardan Berisha dhe një performancë shumë e mirë nga ai, por nuk mjaftoi për fitoren e ekipit të Juvecasertas.

Juvecaserta u mposht nga Scandone Avellino me 4 pikë dallim, 79-75.

Dardan Berisha luajti për 20 minuta te ekipi i tij, ndërsa shutoi me saktësi 75% për tre pikë, duke qëlluar tre herë nga katër shuta. Dardani gjithashtu vazhdon të mos gabojë ende asnjëherë nga vija e gjuajtjeve të lira në Serie A, duke shënuar 3 prej 3 sonte, ndërsa në total ai e përfundoi ndeshjen me 12 pikë, 3 asistime e 3 kërcime.

Pas kësaj ndeshjeje, Juvecaserta ka bilanc 11-18 dhe ka siguruar mbijetesën në Serie A, ndërsa Scandone Avellino që fitoi sonte, vazhdon të mbetet në vend të tretë të klasifikimit me bilanc 19-10.

FINALJA: PENZA-PRISHTINA

Finale e zakonshme te femrat

BOROZANI/Arkiv

1 Maj, 2017 @20:58

Penza dhe Penti Prishtina kanë triumfuar edhe në ndeshjet e dyta...

CLIPPERS - JAZZ @ GAME 7

Utah luan “Jazz” në Los Angeles

Foto: nba.com

1 Maj, 2017 @0:15

Seria ndërmjet Los Angeles Clippers dhe Utah Jazz, ishte e vetmja...

PLAYOFF SEMIFINALs

Ndeshjet e kthimit të Play-Offit të mërkurën

Foto: KBLipjani

30 Prill, 2017 @23:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar orarin e...

TENERIFE - BANVIT

Tenerife kampione në Ligën e Kampionëve

30 Prill, 2017 @23:00

Viti i parë në Ligën e Kamponëve në basketboll, përfundoi me...

DRITA - LIPJANI @ GAME 1

Drita rrëmben avantazhin, një hap larg finales

30 Prill, 2017 @22:45

Duke e mposhtur Lipjanin me rezultat të ngushtë 90-87, Drita kaloi...

CELTICS - WIZARDS @ GAME 1

Përmbysje e madhe, Bostoni merr epërsinë

30 Prill, 2017 @21:35

Me fitoren e vendasve është mbyllur takimi i parë i serisë...

BOREA - VUSHTRRIA @ GAME 1

Borea pranë finales, mposht Vushtrrinë

Foto: KBBorea

30 Prill, 2017 @20:53

Skuadra që përfundoi pa humbje stinorin e rregullt në Ligë të...

PRISHTINA - TREPÇA @ GAME 1

Çereku i fundit vendos, Prishtina nis me fitore ndaj Trepçës

30 Prill, 2017 @19:18

Sigal Prishtina ka shënuar fitore në përballjen e parë...

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA-TREPÇA

Prishtina krijon epërsi

30 Prill, 2017 @19:11

Dy minuta para fundit të çerekut të tretë Sigal Prishtina ka...

PJESA E PARË: PRISHTINA-TREPÇA

Hajrizi i jep epërsinë minimale Prishtinës

30 Prill, 2017 @18:42

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes gjysmëfinale të Play-Offit...

BELFIUS-DEMIR

Demir mposht Belfiusin, Prishtina bie në pozitën 3

Fotot: fibaeuropecup/17-18

14 Nëntor, 2017 @23:50

Skuadra favorite e Grupit G të FIBA Europe Cup, Demir Insaat, ka...

TOP 5 @ FIBAEUROPECUP GW 4

Dardan Berisha te më të mirët e xhiros

Dardan Berisha në akcion gjatë ndeshjes së fundit të Sigal Prishtinës/ Foto: fibaeuropecup

9 Nëntor, 2017 @14:03

Basketbollisti më i mirë i Sigal Prishtinës dhe kapiteni i...

DEMIR INSAAT - KHIMIK

3 ekipe me 3 fitore në grupin e Prishtinës

Pamje nga ndeshja Demir Insaat - Khimik sonte/ Foto: fibaeuropecup

8 Nëntor, 2017 @23:19

Demir Insaat ka shënuar fitore falë lojës së mirë në çerekun e...

FIBA EUROPE CUP: PRISHTINA - BELFIUS MONS

Prishtina mposhtet, kualifikimi përsëri ‘shtyhet’

Foto: Borozani/Blendi Krasniqi/ Direkt nga ndeshja Prishtina vs. Belfius

7 Nëntor, 2017 @21:51

Pas humbjes nga Demir Insaati në Turqi, skuadra e Sigal Prishtinës...

BASHKIMI - LEVSKI

Pas pjesës së parë, Bashkimi në disavantazh -1

Foto: Borozani/Ali Gashi direkt nga ndeshja Bashkimi vs. Levski

7 Nëntor, 2017 @21:11

Pas pjesës së parë në Prizren, rezultati shënon 32-33 në të...

Të gjitha lajmet nga International