Të gjitha lajmet

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond Azemit nga aty, do të ketë kapiten të ri të ekipit.

E ai do të jetë basketbollisti më i dalluar kosovar i viteve të fundit, Dardan Berisha.

Shiko: GRUPET KUALIFIKUESE

Dardan Berisha me moshën e tij (28 vjeç) dhe me përvojën që ka, pritet të jetë lider në parket, por edhe jashtë saj për ekipin e Kosovës, që do të zhvillojë parakualifikimet për Botërorin Kina 2019 në Grupin C me kundërshtarë si IRJ Maqedonia dhe Estonia.

Kosova aktualisht është duke i zhvilluar përgatitjet nën drejtimin e trajnerit amerikan, Brad Greenberg.

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @8:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @4:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @20:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

KOSOVA U18 @ EURO DIV C

Me fitore, dalin të pestit në europian

Foto: fiba.com

9 Korrik, 2017 @14:10

Basketbollistët e Kosovës U18 kanë arritur të shënojnë fitore...

KRUNOSLAV SIMON

Efes merr kroatin Simon

9 Korrik, 2017 @13:57

Basketbollisti kroat (i lindur: 1985, i gjatë: 197 cm.) Krunoslav...

MARKELLE FULTZ

Lëndohet numri 1 i draftit

9 Korrik, 2017 @9:03

Mallkimi i Philadelphias, vazhdoi edhe sivjet. Pas çdo drafti...

MINNESOTA

Jamal Crawford kalon te “ujqit”

9 Korrik, 2017 @8:40

Basketbollisti veteran, Jamal Crawford, kaloi në radhët e Minnesota...

REKORD

Harden zgjatë kontratën me Houstonin

nba.com

9 Korrik, 2017 @8:23

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, e zgjati kontratën...

TE KAMPIONI

Zyrtare: Nicolo Melli te Fenerbahçe

euroleague.net

8 Korrik, 2017 @11:09

Kampioni i Euroligës, Fenerbahçe, e zyrtarizoi yllin italian Nicolo...

CLIPPERS

Teodosic lë Europën për NBA

7 Korrik, 2017 @13:17

Njëri ndër fundorët më të mirë në Europë, Milos Teodosic,...

RIVALI I KOSOVËS

Maqedonia natyralizon amerikanin Theodore

Jordan Theodore do të luaj kundër Kosovës në parakualifikime për Kina 2019, si reprezentues i IRJ Maqedonisë.

6 Korrik, 2017 @9:26

Kundërshtarja e Kosovës në Grupin C parakualifikues për...

EDMOND AZEMI

Pensionohet kapiteni

4 Korrik, 2017 @9:43

Në parakualifikime për Botërorin Kina 2019, përfaqësuesja e...

SHQIPËRIA

Edhe kuqezinjtë nisin përgatitjet

4 Korrik, 2017 @9:31

Kombëtarja shqiptare në basketboll, ka nisur përgatitjet për...

LIS SHOSHI

Lis Shoshi: Të komponohemi dhe të paraqitemi sa më mirë

Lis Shoshi, pritet të jetë ndër shtyllat e reprezentacionit të Kosovës me përvojën e tij nga SHBA

2 Korrik, 2017 @18:11

Basketbollisti nga Peja, që kaloi në moshë të hershme në SHBA...

SELEKTORI GREENBERG

Greenberg kërkon përpikshmëri nga lojtarët

Foto: FBK

2 Korrik, 2017 @12:26

Selektori i ri i Kosovës, Brad Greenberg, pas stërvitjes së parë...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019