Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë se ekipi është më se i gatshëm për përballjen e nesërme ndaj Estonisë në Talin, që luhet prej orës 17:30 me kohën tonë.

Dardan Berisha që ka qenë më i dalluari në përballjen e parë, ku Kosova arriti fitoren e parë dhe historike ndaj Maqedonisë në parakualifikime për Kupën e Botës “Kina 2019” ka theksuar gjithashtu se Estonia është ekip i fortë.

SHIKO: Orarin e ndeshjeve dhe Tabelat

“Fitorja ndaj Maqedonisë na ka motivuar shumë, por tani e kemi harruar atë pjesë, dhe po mendojmë vetëm për ndeshjen kundër Estonisë, sepse duam të vazhdojmë me ecurinë pozitive në këtë garë. Kemi punuar gjatë tërë javës dhe jemi fokusuar në ato pjesë ku kemi pas nevojë, andaj në ndeshjen e së mërkurës besojmë se do të jemi më se të gatshëm të përballemi me Estoninë, skuadër kjo shumë e fortë, që edhe e dëshmoi ndaj Maqedonisë,” ka thënë kapiteni i Kosovës për faqen zyrtare të Federatës.

Kosova dhe Estonia kanë nga një fitore në Grupin C dhe nesër njëra nga ekipet do të njoftohet me humbjen e parë.

Në Grupin C bëjnë pjesë Kosova, Estonia dhe Maqedonia. Dy nga tre ekipet sigurojnë fazën kualifikuese për Kupën e Botës që nis në nëntor të këtij viti.

PREJ NCAA2

Seab Webster, lojtar i ri i Prishtinës

Seab Webster, lojtar i ri i Sigal Prishtinës

8 Gusht, 2017 @13:04

Basketbollisti amerikan 198 centimetra i gjatë që luan në pozitën...

TE ESTONIA

Kitsing s’luan ndaj Kosovës

Photo: Taavi Sepp/ delfi.ee

8 Gusht, 2017 @12:39

Mediat estoneze kanë bërë të ditur sot se njëri ndër...

PARA NDESHJES, FLET SELEKTORI

Greenberg: Me mbrojtje të lartë ndaj Estonisë

8 Gusht, 2017 @9:50

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

NË KRYEQYTET

Michael Glover zyrtarizohet nga Prishtina

7 Gusht, 2017 @10:27

Basketbollisti amerikan 30 vjeçar, Michael Glover, është...

MEDIA

Sigurohet transmetimi Estoni-Kosovë

Erjon Kastrati, në përballjen Kosova-Maqedonia/ Foto: fiba.com

7 Gusht, 2017 @8:47

Përmes një video spoti të lëshuar, RTK ka bërë të ditur se do...

MAQEDONIA - ESTONIA

Estonia “punoi” në favor të Kosovës

5 Gusht, 2017 @22:21

Maqedonia e regjistroi edhe humbjen e dytë në Grup, derisa u mposht...

AUSTRIA - HOLANDA

Holanda më e fortë se Austria

5 Gusht, 2017 @21:46

Shqipëria e cila u mposht me 2 gusht nga Austria, sonte pushoi. Por...

EKSKLUZIVE

Rugova: Ky ekip do të shkruajë histori

BOROZANI/Arkiv

5 Gusht, 2017 @17:49

Granit Rugova, është lojtari më në moshë i reprezentacionit të...

OPINION

Fitorja e parë e Dardanit dhe e dardanëve

Foto: fiba.com

3 Gusht, 2017 @8:59

Dardan Berisha organizoi lojën, shënoi për 3 pikë, shënoi për 3...

EKSKLUZIVE

Kastrati: U gëzuam, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

fiba.com

3 Gusht, 2017 @0:41

Njëri ndër lojtarët efikas që ishte te përfaqësuesja e...

FILLOJNË PUNIMET

Fillon renovimi për ndeshjet e Kosovës

10 Nëntor, 2017 @15:14

Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku Kosova pritet t’i...

KUALIFIKIMET KINA 2019

Lituania vjen pa yje në Kosovë

9 Nëntor, 2017 @16:20

Është publikuar lista e Përfaqësueses së Lituanisë për...

PALESTRA

Kosova do t’i luajë ndeshjet si vendas në Prishtinë

4 Nëntor, 2017 @17:14

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë ndeshjes si vendas në...

EKSKLUZIVE

15 ftesat e Greenbergut për kualifikueset ndaj Lituanisë dhe Hungarisë

24 Tetor, 2017 @22:23

Selektori i Kosovës në basketboll, amerikani Brad Greenberg, ka...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019