Të gjitha lajmet

DARDAN BERISHA

Dardani, tash i gatshëm për reprezentacion

Foto: baskettiamo.com

Dardani, tash i gatshëm për reprezentacion

8 Maj, 2017 @10:08

Pas fitores në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt ndaj Banco di Sardegnas, Dardan Berisha, basketbollisti i Juvecasertas ka falenderuar ekipin për mundësinë dhe përkrahjen e dhënë ndaj tij.

Juvecaserta mbylli stinorin me fitore 77-70, ndërsa stinorin e përfundoi me bilanc 12-18.

Dardani mbrëmë luajti 25 minuta dhe shënoi 4 pikë dhe 3 topa të vjedhur në fitoren e ekipit të tij.

“Dëshiroj t’i falenderoj klubit të Juvecasertas për mundësinë dhe përkrahjen. Jam falenderues ndaj tifozëve si dhe faktit që tashmë kam kaluar edhe stinorin e 12 pa lëndim. Tash është koha për reprezenatacion,” ka shkruar Dardan Berisha në Facebook sot.

Kosova do të luajë disa ndeshje miqësore këtë verë, për të qenë gati për duelet parakualifikuese për Botërorin Kina 2019. Ndeshjet kualifikuese nisin prej 2 gushtit, ndërsa Kosova ka në grup, IRJ Maqedoninë dhe Estoninë.

ROCKETS - SPURS @ GAME 4

Barazohet seria edhe në duelin e Teksasit

Foto: nba.com

8 Maj, 2017 @8:47

Houston Rockets arriti ta barazojë serinë në ndeshjen e katërt...

WIZARDS - BOSTON @ GAME 4

Pjesa e dytë fatale për Bostonin, barazohet seria

Foto: nba.com

8 Maj, 2017 @8:06

Washington Wizards mposhti Boston Celticsin në ndeshjen e katërt...

RAPTORS - CAVS @ GAME 4

Kampioni pa telashe arrin finalen e Konferencës

Foto: nba.com

7 Maj, 2017 @23:37

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, duke e fituar Toronto...

PENZA - PRISHTINA @ GAME 1

Penza merr avantazhin e serisë, pranë titullit

Foto: FBK

7 Maj, 2017 @22:13

Penza ka triumfuar në duelin e parë të serisë finale të Ligës...

KALAJA - UNITED BASKEBALL @ GAME 1

Kalaja në avantazh, enigma vazhdon në Gjilan

BOROZANI/ Arian Paçarizi

7 Maj, 2017 @19:17

Skuadra prizrenase Kalaja, e drejtuar nga trajneri Arbnor Rifati, e...

BOREA - DRITA @ GAME 1

Borea fiton, edhe një hap i duhet për Superligë

Foto: KB Borea

7 Maj, 2017 @18:31

Ekipi që nuk u mposht asnjëherë këtë stinor në Ligë të Parë,...

JAZZ - WARRIORS @ GAME 3

Golden State afër finales së Konferencës

Foto:nba.com

7 Maj, 2017 @5:18

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, edhe në ndeshjen e...

PLAY OFF SUPERLIGA

Si luhet sistemi i finaleve në play-off?

6 Maj, 2017 @19:46

Pas fitores së sontme që Prishtina e shënoi ndaj Trepçës,...

TREPÇA - PRISHTINA

Shpërthim në çerekun e fundit, Prishtina në finale!

6 Maj, 2017 @19:40

Ashtu si dy ndeshjet e para, edhe ndeshja e tretë e serisë...

TREPÇA - PRISHTINA

Pas 20 minutave lojë, epërsi e lehtë e Prishtinës

6 Maj, 2017 @18:50

Me rezultat 40-42 është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së tretë...

KOSOVARI

Telashe për Justin Doellmanin

6 Maj, 2017 @12:14

Kosovari i natyralizuar, Justin Doellman, është lënduar përsëri....

PREZENTIMI I PËRZGJEDHËSIT NGA FIBA

FIBA: Ndihmësi i NBA, gati për fitore me Kosovën

Foto: fiba.com

4 Maj, 2017 @12:43

Në një artikull të botuar sot nga faqja zyrtare e shtëpisë...

KOSOVA U-20

25 të ftuar në grumbullimin e radhës

Foto: FBK

4 Maj, 2017 @8:30

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

KOSOVA U-20

Lista e gjërë për Kosovën U20, në grumbullimin e radhës

26 Prill, 2017 @13:02

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

PAS ZYRTARIZIMIT

Brad Greenberg: Të fitojmë të gjitha ndeshjet

Greenberg, Belegu dhe Krump, sot në zyret e FBK/ Foto: FBK

23 Prill, 2017 @15:13

“Qëllimi jonë është t’i fitojmë ndeshjet, nuk mund të them...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja