Të gjitha lajmet

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve do të tërhiqet të hënën, 11 dhjetor me fillim në ora 12:00.

Skuadrat fituese të grupeve, do të jenë bartëse, ndërsa ato të dytat, në vazon jobartëse të shortit.

Në short, nuk mund të ndeshen ekipet nga i njejti shtet dhe ato që kanë qenë në të njëjtin grup gjatë fazës grupore.EKIPET NË SHORT:

FITUESIT E GRUPEVE VENDET E DYTA
Manchester United ANG Basel ZVI
Paris St Germain FRA Bayern Munchen GjER
Roma ITA Chelsea ANG
Barcelona SPA Juventus ITA
Liverpool ANG Sevilla SPA
Manchester City ANG Shakhtar Donetsk UKR
Besiktas TUR Porto POR
Tottenham Hotspur ANG Real Madrid SPA

SHORTI I RRETHIT IV

Kampioni aktual dhe ai vjeshtor, në të tetën e finales

8 Dhjetor, 2017 @13:06

Para pak çastesh është tërhequr shorti i të tetës së finales...

PARA SHORTIT PËR RAUNDIN IV

Skuadrat në short për rrethin e katërt

BOROZANI/Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @9:57

Duke filluar sot nga ora 13:00 në FFK do të hidhet shorti për...

BALLON D'OR

I pesti për Cristianon

7 Dhjetor, 2017 @20:09

Cristiano Ronaldo është shpallë fitues i Topit të Artë 2017 nga...

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, caktohen vazot para shortit

Foto: UEFA

7 Dhjetor, 2017 @16:56

Afro 1 muaj para shortit për fazën grupore, short i cili mbahet më...

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Shqipëria në vazon e dytë të ligës C

7 Dhjetor, 2017 @16:50

Përveç Kosovës, vazon e saj sot e kuptoi edhe përfaqësuesja e...

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Kosova kupton vazon

7 Dhjetor, 2017 @16:44

Pak para shortit përfundimtar, i cili mbahet më 24 janar 2018, sot...

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI-TREPÇA

Ballkani kap trenin e fundit, eliminon Trepçën

BOROZANI/A.P.

7 Dhjetor, 2017 @15:42

Skuadra e Ballkanit të Suharekës ka shënuar fitore vetëm pas...

KUPA E KOSOVËS: VLLAZNIA-LLAPI

Një gol vendosi

Foto: KFLlapi/fb

7 Dhjetor, 2017 @14:26

Përballja e kampionit vjeshtor të Superligës, Llapit me Vllazninë...

DIHEN TOP 16

Kompletohen TOP 16 ekipet e Ligës së Kampionëve

6 Dhjetor, 2017 @23:55

Me ndeshjet e sontme ka përfunduar faza grupore në Ligën e...

KUPA E KOSOVËS: RAMIZSADIKU-VUSHTRRIA

Vushtrria lehtë ndaj Ramiz Sadikut

BOROZANI/A.P/Arkiv

6 Dhjetor, 2017 @15:18

Skuadra që po lufton për të siguruar Superligën këtë stinor,...

BALLON D'OR

I pesti për Cristianon

7 Dhjetor, 2017 @20:09

Cristiano Ronaldo është shpallë fitues i Topit të Artë 2017 nga...

DIHEN TOP 16

Kompletohen TOP 16 ekipet e Ligës së Kampionëve

6 Dhjetor, 2017 @23:55

Me ndeshjet e sontme ka përfunduar faza grupore në Ligën e...

NGA 4 GRUPET E PARA

Shpëtimi në Europa Ligë

Foto: uefa/fb

6 Dhjetor, 2017 @10:40

Pas ndeshjeve të mbrëmshme të zhvilluara në Ligën e Kampionëve,...

GRUPI B

Derbi i liderëve në ‘Allianz Arena’

Foto: FCB

5 Dhjetor, 2017 @11:52

Kur jemi te Grupi B, tashmë fatet e skuadrave dihen. Parisi e...

GRUPI A

United e Baseli presin kualifikimin

5 Dhjetor, 2017 @11:49

Edhe pse ende jo matematikisht, Manchester United dhe Baseli pritet...

Të gjitha lajmet nga Champions League