Të gjitha lajmet

LEVANTE - ALAVES

De Biasi sjell fitoren e parë të sezonit te Alavesi

De Biasi sjell fitoren e parë të sezonit te Alavesi

30 Shtator, 2017 @20:37

Levante
Deportivo Alavés
Levante 0 : 2 Deportivo Alavés
M.El Haddadi 33', A.Medran 81'

Estadi Ciutat de València (Valencia)

Në debutimin e De Biasitn si trajner, skuadra e Alavesit e ka arritur fitoren e parë këtë sezon.

Me nga një gol në secilën pjesë, Alavesi e mposhti 0-2 Levanten në Valencia, derisa golat e fitores erdhën nga El Haddadi dhe Medran.

TABELA AKTUALE LA LIGA

Kjo fitore bën që Alavesi tashmë të ketë 3 pikë dhe të ndodhet ende në zonën e rrezikshme, kurse Levante mbetet përkohësisht e qetë me gjithsej 9 pikë.

CHELSEA - CITY

De Bruyne ndëshkon ish-skuadrën, City lider

30 Shtator, 2017 @20:30

Në takimin më interesant të xhiros në Premier League, Manchester...

RAMIZ SADIKU - DUKAGJINI

Ardit Gashi i jep 3 pikë Ramiz Sadikut

30 Shtator, 2017 @18:27

Me një gol të Ardit Gashit, Ramiz Sadiku e ka fituar takimin e...

KEK-u - FERIZAJ

KEK-u fiton dhe rrit diferencën në krye

30 Shtator, 2017 @18:18

Në takimin më interesant të ditës në Ligën e Parë, KEK-u ka...

STOKE - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, Stoke fiton

30 Shtator, 2017 @17:59

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Southamptonit, produktiv për...

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE

6x4, United nuk ndalet

30 Shtator, 2017 @17:56

Për herë të gjashtë këtë sezon, Manchester United ka arritur ta...

GJILANI I ARBNOR MORINËS

Pas 7 xhirosh, vetëm një skuadër mbetet e pamposhtur

Fotografitë: SC Gjilani/ Facebook

30 Shtator, 2017 @16:14

Kanë kaluar 7 xhiro në Superligën e Kosovës dhe të gjitha...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga