Të gjitha lajmet

DEÇANI-RAMIZSADIKU

Deçani përshëndetet nga Liga e Parë

Deçani përshëndetet nga Liga e Parë

18 Maj, 2017 @8:21

Deçani
Ramiz Sadiku
Deçani 2 : 4 Ramiz Sadiku

Me humbjen e fundit ndaj Ramiz Sadikut, në ndeshjen e zhvilluar dje, Deçani edhe matematikisht është tashmë pjesë e Ligës së Dytë të Kosovës.

Deçani u mposht nga Ramiz Sadiku si vendas 2-4 dhe kështu duke mbetur 7 pikë pas një vendi që siguron barazhin e rënies nga Liga e Parë, ka larë duart nga kjo ligë.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Ramiz Sadiku me këtë fitore ka dalë nga zona e rrezikshme dhe do të vazhdojë që në dy ndeshjet e fundit të stinorit në Ligë të Parë, të sigurojë mbijetesën.

VLLAZNIA-KEK

Vllaznia siguroi barazhin

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

18 Maj, 2017 @8:11

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka arritur suksesin më të madh...

WEDNESDAY-HUDDERSFIELD

Nuhiu s’arrin finalen, mbetet pa Premier Ligë

17 Maj, 2017 @22:31

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është paraqitur në kohën...

COPPA ITALIA FINALE

Kupa e tretë me radhë, historike

17 Maj, 2017 @22:10

Me fitore ndaj Lazios 2-0 në finalen e Olimpicos, Juventus është...

MONACO-STETIENNE

Pas 17 vitesh, bëhen kampionë

17 Maj, 2017 @21:59

Me fitore 2-0 ndaj St Ettiene-it sonte, Monaco është bërë...

CELTA-REAL

Real Madrid pranë titullit

17 Maj, 2017 @21:50

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos sonte në ndeshjen e...

MEDIA

BBC shkruan për Trepçën’89

17 Maj, 2017 @21:32

Faqja sportive e BBC-së online, ka bërë të ditur se Trepça’89...

KUPA E MAQEDONISË

Befasohet Shkëndija, Pelisteri fiton Kupën

17 Maj, 2017 @18:59

Me befasi ka përfunduar Kupa e Maqedonisë! Edhe pse ishin...

READING-FULHAM

Reading në finale

16 Maj, 2017 @22:24

Një gol nga penalltia ka vendosur përballjen gjysmëfinale të...

CITY-WBA

Aromë e Ligës së Kampionëve

Yaya Toure duke festuar golin sonte/ Foto: premierleague.com

16 Maj, 2017 @21:55

Manchester City ka bërë edhe hapin e parafundit drejt sigurimit të...

ARSENAL - SUNDERLAND

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

16 Maj, 2017 @21:31

Me 2 gola të Alexis Sanchez në pjesën e dytë, Arsenali e ka...

DITARI RUS (3)

Ditë e penalltive

Fotot: fifa/fb

16 Qershor, 2018 @22:09

‘VAR-i ka dal prej xheneti’ Tifozët e rregullt të Serie A, e...

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 Qershor, 2018 @0:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në...

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 Qershor, 2018 @0:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në...

TRANSFER

Edhe një përforcim nga Ballkani

Foto: fcprishtina.com

13 Qershor, 2018 @20:59

Nuk ndalen përforcimet e Ballkanit. Skuadra therandase sot ka...

VËLLAZNIMI

Gani Sejdiu vazhdon me Vëllaznimin

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:27

Përkundër rënies nga elita e futbollit kosovar, skuadra e...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë