Të gjitha lajmet

BESIR DEMIRI

Demiri në radar të Spartakut

Besir Demiri, majtas

Demiri në radar të Spartakut

12 Maj, 2017 @13:17

Futbollisti shqiptar i Vardarit të Shkupit, Besir Demiri, është vënë në radarin e ekipit rus, Spartak Moska.

Njoftimin e ka bërë të ditur Sporti maqedonas sot, ndërsa Demiri 23 vjeç që është pranë shpalljes kampion me ekipin e tij në IRJ Maqedoni ka qenë i pazëvendësueshëm në krah të mbrojtjes këtë stinor.

Demiri, në dy vitet e para si senior ka qenë pjesë e KF Shkupi, pastaj në vitin 2014 kaloi te KF Shkëndija, prej ku në 2017 u bë pjesë e Vardarit.

TERMINET DHE REFERËT

4 të shtunën, 4 të dielën në Ligë të Parë

BOROZANI/Arian Paçarizi

12 Maj, 2017 @12:03

Janë përcaktuar referët dhe orari i ndeshjeve të xhiros së XXVII...

TERMINET DHE REFERËT

Krejt Superliga, të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

12 Maj, 2017 @11:31

FFK ka përcaktuar sot terminet e reja të ndeshjeve për xhiron e...

PLAY OFFS

Play off-i nis me Liburnin e Besën

Foto: Gent Polloshka / Borozani

12 Maj, 2017 @9:36

Që nga dita e sotme (12 maj), fillon play off-i i Superligës së...

PAS LICENCIMIT

Feronikeli dhe Prishtina, dyshojnë te FFK-ja

11 Maj, 2017 @22:37

Dy skuadrat e Superligës së Kosovës që fituan trofe në stinorin...

LYON-AJAX

Lyon zgjohet vonë, Ajax në finale

11 Maj, 2017 @22:21

Skuadra e Lyonit nuk ka arritur të përmbys epërsinë 4-1 të...

UNITED - CELTA

S’lejohet përmbysja, United në Stokholm!

11 Maj, 2017 @22:12

Një ndeshje që në fillim dukej se do të shkonte lehtë, u mbyll...

ZYRTARIZON FFK-ja

Liria dhe Besa, pa licenca për gara të UEFA-së

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Maj, 2017 @14:00

Derisa katër skuadrat e para në renditjen aktuale të Superligës...

DREJT DEBUTIMIT

Kush shkon në gara europiane nga Superliga?!

11 Maj, 2017 @13:08

Pasi që iu afrua fundi i stinorit, tashmë edhe Superliga ka...

DRENICA E VETMJA

Asnjë penallti ndaj Drenicës

BOROZANI/A.P.

11 Maj, 2017 @11:35

Edhe pas 30 xhirove të kaluara të Superligës, Drenica mbetet...

NEWCASTLE UNITED

Për Benitezin hapin kuletën

11 Maj, 2017 @9:04

Kampionia e posashpallur e Championship, Newcastle United, i ka...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Kosova në miqësore me lojtarët e Superligës

14 Janar, 2018 @19:27

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka arritur marrëveshje me...

LOKOMOTIVA ZAGREB

Lirim Kastrati debuton me fitore

14 Janar, 2018 @13:08

Reprezentuesi i shpresave të Kosovës, Lirim Kastrati, debutoi për...

MIQËSORE: FENER - KUKËSI

Fenerbahçe e pafuqishme ndaj Kukësit

13 Janar, 2018 @20:02

Duelet miqësore të Kukësit në Turqi janë duke shkuar në...

BERSANT CELINA ME GOL

Celina ‘me bombë’ sjell fitoren ndaj Leeds

Foto: ITFC

13 Janar, 2018 @18:06

Skuadra e Ipswich Town në Championship ka arritur të shënojë...

ZYRTARE

Arda Turan huazohet në Superligën turke

13 Janar, 2018 @12:26

Pas shumë ditëve me spekulime, tashmë vjen edhe zyrtarizimi nga...

Të gjitha lajmet nga International