Të gjitha lajmet

DËNIME

Dënohen Vëllaznimi e Dukagjini

Dënohen Vëllaznimi e Dukagjini

19 Maj, 2017 @16:50

Pas takimit të zhvilluar ndërmjet tyre fundjavën që e lamë pas, Vëllaznimi dhe Dukagjini janë dënuar nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Vëllaznimi është dënuar me 800 euro për shkak të lëshimit në organizimin e ndeshjes, fyerjeve dhe sharjeve të dyanshme të spektatorëve nikoqirë dhe atyre mysafir, ndërsa Dukagjini është dënuar me 600 euro për shkak të sjelljeve josportive të shikuesve mysafirë (fyerje, sharje, ofendime, hudhje e gjasendeve në fushë dhe dëmtimi i rrethojës së fushës në momentin e shënimit të golit të dytë).

Ndeshja përfundoi me fitoren e gjakovarëve, të cilët e siguruan kalimin në Superligë.

TË FTUARIT E LOPETEGUIT

Spanja shpall listën para kualifikueseve

19 Maj, 2017 @13:04

Lideri i Grupit G kualifikues për Kampionatin Botëror, Spanja, ka...

PRISHTINA - FENIKS @ GAME 2

Prishtina fiton, barazohet seria

19 Maj, 2017 @12:35

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, Feniksi është mposhtur...

LEICESTER-TOTTENHAM

Kanë në krye, Tottenham mposht ish-kampionin

Fotografitë: premierleague.com

18 Maj, 2017 @22:51

Sulmuesi i reprezentacionit të Anglisë, Harry Kane, ka shënuar 4...

NË SUEDI

Shkëlqim Pacolli zyrtarizohet nga Linkoping

18 Maj, 2017 @22:42

Futbollisti që ka qenë kapiten i përfaqësueses U21 të Kosovës,...

LIGA E DYTË

Bashkimi Koretin ngjitet në Ligën e Parë!

18 Maj, 2017 @20:01

Pas fitores së thellë me rezultat 0-7 ndaj skuadrës së Kaolinit,...

KOLUMNE

Jamesi për Pogbën

18 Maj, 2017 @12:23

Jo, nuk është ide shkëmbimi. Kalim i James Rodriguez në...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:09

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave...

BASHKIMI KORETIN - VITIA

Kushtrim Rexhepi i jep fitoren Bashkimit

15 Tetor, 2017 @17:09

Me golin e Kushtrim Rexhepit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka...

KUPA E KOSOVËS 2017

Të hënën, shorti i Kupës

BOROZANI/ A. P.

13 Tetor, 2017 @12:46

Shorti i rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futboll, do...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë