Të gjitha lajmet

GRUPI A

Depay shpëton Holandën nga befasia

Depay shpëton Holandën nga befasia

13 Nëntor, 2016 @21:56

Luksemburgu
Holanda
Luksemburgu 1 : 3 Holanda
M.Chanot 44'(p) A.Robben 36' , M.Depay 58', 84'

Holanda në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018, arriti ta mposht Luksemburgun me rezultat 3-1.

a

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1, kurse Holandën e shpëtoi Memphis Depay, i cili erdhi nga banka rezervë dhe shënoi dy gola për t’ia sjellë tri pikë kombëtares së tij.

TABELA AKTUALE

Holanda me këtë fitore është vendosur në pozitën e dytë në Grupin A me 7 pikë të grumbulluara, tri më pak se Franca lindere.


Luxembourg vs Netherlands 1-3 by Video-Sport

REKORDMENI

Usain Bolt fillon stërvitjet me Dortmundin

13 Nëntor, 2016 @21:25

Simpatia që Usain Bolt ka për futbollin nuk është diçka që...

NË DEÇAN

Vëllaznimi, 3 xhiro pa fitore

13 Nëntor, 2016 @16:55

Nuk ka përfunduar ende kriza e Vëllaznimit në Ligë të Parë. Pas...

NË POZHARAN

Ferati sjell tre pikë për Vllazninë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

13 Nëntor, 2016 @16:44

Vllaznia e Pozharanit ka shënuar sot fitoren e shtatë në Ligë të...

NË KLINË

Dakaj dhe Gashi çojnë lart Dukagjinin

13 Nëntor, 2016 @16:35

Dukagjini i Klinës ka shënuar fitoren e radhës në Ligë të Parë...

MBROJTËSI

Gjyqtari i shpjegoi Xhimshitit penalltinë

13 Nëntor, 2016 @12:14

Kombëtarja shqiptare u mopsht nga Izraeli mbrëmë në Elbasan 0-3,...

KOLUMNE

Çka pamë në lojën Turqia-Kosova?

Foto.: Facebook/ Player Profiles

13 Nëntor, 2016 @11:39

Kombëtarja e Kosovës në futboll vazhdon të rritet! Shumë gjëra...

FURIA ROJA

Spanja marshon pagabueshëm

12 Nëntor, 2016 @23:44

Spanja ka mposhtur IRJ Maqedoninë me rezultat të thellë 4-0 sonte...

DORËZIM

Izraeli vjedh shpresat e Shqipërisë

12 Nëntor, 2016 @23:20

Shqipëria është mposhtur në “Elbasan Arena” nga Izraeli duke e...

SAMIR UJKANI

Ujkani: Po bëhemi ekip më burrëror

BOROZANI/ Lis Dorambari

12 Nëntor, 2016 @21:32

Njëri prej lojtarëve më të dalluar për Kosovën në humbjen e...

FORMACIONET SPANJË-MAQEDONI

3 shqiptarë startojnë te Maqedonia

12 Nëntor, 2016 @21:18

Përballja e Grupit G ndërmjet Spanjës dhe IRJ Maqedonisë që nis...

VAZHDON VJESHTA

Moti ndikon në mbylljen e stinorit vjeshtor

BOROZANI/Arkiv/E. D.

17 Nëntor, 2017 @11:38

Komisioni i Garave të FFK-së ka vendosur që pjesa vjeshtore e...

PRESENTERS

Nikoqirët e shortit për Botëror

17 Nëntor, 2017 @11:08

Ish-reprezentuesi i Anglisë, ndërsa tash udhëheqësi i emisionit...

DRAW FOR RUSSIA 2018 WORLD CUP

Vazot, para shortit për Botërorin “Rusia 2018”

Foto: fifa.com

16 Nëntor, 2017 @23:20

Me fitoren e Perusë ndaj Zelandës së Re janë kompletuar të...

RUSSIA 2018

Top 5 ‘dëshpërimet’ e Botërorit

16 Nëntor, 2017 @12:39

Pasi u konfirmuan të gjitha përfaqësueset që do të marrin pjesë...

RUSSIA 2018

Bileta e fundit shkon për Perunë

Foto: FIFA

16 Nëntor, 2017 @12:33

Pas fitores 2-0 ndaj Zelandës së Re, Peru është skuadra e fundit...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018