Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 Mars, 2018 @15:22

Trepça ‘89
Drita
Trepça ‘89 1 : 1 Drita
Arb MANAJ 88' Endrit KRASNIQI 83'

Stadiumi "Riza Lushta" - Mitrovicë

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e as tjetrës skuadër në luftën për titull.

Ndeshja në përgjithësi kaloi me dominimin e vendasve, të cilët u penalizuan nga rastet e humbura të sulmuesit Oto John, i cili shpërdoroi minimalisht dy raste shumë të mira për shënim.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Shpërdorimet e Oto Johnit iu revanshuan mitrovicasve në cepin tjetër të portës, kur rezervisti i Dritës, Endrit Krasniqi, shënoi për 0-1 në minutën e 83’ të ndeshjes.

Mirëpo, vendasit nuk u pajtuan assesi me humbje dhe e gjetën golin e barazimit përmes zëvendësuesit Arb Manaj, i cili shënoi për 1-1, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja.

Ky barazim e mban kampionin në fuqi të Kosovës në vendin e shtatë, derisa Drita tashmë e sheh veten 4 pikë larg Prishtinës lidere.

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 Mars, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e...

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 Mars, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në...

VËLLAZNIMI - FLAMURTARI

Vëllaznimi mposht Flamurtarin në Gjakovë

Foto: KFV

11 Mars, 2018 @14:57

Pas suksesit ndaj Dritës në Kupën e Kosovës, Vëllaznimi formën...

BESA - PRISHTINA

Prishtina s’gabon, ruan kreun

Foto: FC Prishtina

11 Mars, 2018 @14:24

Në takimin e parë të ditës së sotme në Superligë, Prishtina ka...

LLAPI - LIRIA

11-shet: Llapi - Liria

11 Mars, 2018 @13:12

Janë publikuar formacionet e Llapit dhe Lirisë për ndeshjen e...

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11 Mars, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga