Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS III

Derbi i xhiros III të Superligës, në Gjakovë

BOROZANI/ Arkiv

Derbi i xhiros III të Superligës, në Gjakovë

12 Tetor, 2017 @10:47

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur orarin e ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës.

DUELET E XHIROS

Duelet e radhës fillojnë të premten, me duelin mes Trepçës dhe Yllit, derisa derbi Rahoveci-Bashkimi do të luhet në Gjakovë të shtunën.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËSTERMINET:

E premte,13 tetor 2017 18:00 Trepça - Ylli
E shtunë, 14 tetor 2017 14:00 Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina
E shtunë,14 tetor 2017 18:00 Rahoveci - Bashkimi
E shtunë,14 tetor 2017 19:30 Borea - Peja

VENDIMI I KOMESARIT

Peja gjobitet pas ndeshjes ndaj Prishtinës

BOROZANI/Arkiv

11 Tetor, 2017 @22:34

Skuadra e Pejës është gjobitur nga Komesari i Garave të FBK-së...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

FIBA EUROPE CUP: GRUPI G

Prishtina kupton 2 nga 3 kundërshtarët e grupit

Pamje nga ndeshja e stinorit të kaluar, Demir Insaat - Sigal Prishtina/ Foto: fibaeuropecup

11 Tetor, 2017 @21:58

Sigal Prishtina sonte ka bërë të ditur se ka kuptuar 2 nga 3...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

BLOKOTEHNA-TIRANA

Tirana e nis me humbje në BIBL

Foto: BIBL

10 Tetor, 2017 @22:16

Stinorin e ri të BIBL, KB Tirana e ka nisur me humbje dhe atë të...

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 Tetor, 2017 @11:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e...

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 Tetor, 2017 @19:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së...

TREPÇA - YLLI

Epërsi e thellë e Yllit pas 20 minutave

Foto: BOROZANI

13 Tetor, 2017 @18:42

Pas 20 minutave lojë në Mitrovicë, skuadra e Yllit ka krijuar...

GRUPI G i FIBA EUROPE CUP

Dihen të gjithë rivalët e Prishtinës

12 Tetor, 2017 @14:43

Me ndeshjet e përfunduara mbrëmë vonë, FIBA Europe Cup ka...

VENDIMI I KOMESARIT

Peja gjobitet pas ndeshjes ndaj Prishtinës

BOROZANI/Arkiv

11 Tetor, 2017 @22:34

Skuadra e Pejës është gjobitur nga Komesari i Garave të FBK-së...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga