Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA-RENOVA

Derbi shqip në Maqedoni, zgjidhet për 15 minuta

Foto: KFShkendija.com

Derbi shqip në Maqedoni, zgjidhet për 15 minuta

10 Prill, 2017 @10:01

Shkëndija
Renova
Shkëndija 1 : 1 Renova
Besart IBRAIMI 83' Stojanche VELINOV 75'

Përballja ndërmjet dy skuadrave shqiptare në elitën e futbollit maqedon, ndërmjet Shkëndijës dhe Renovës e zhvilluar dje është përcaktuar për 15 minutat e fundit të takimit, pasi që pjesa e mëparshme e lojës ishte pa gola.

Së pari Renova avancoi me golin e Stojanche Velinovit, ndërsa golashënuesi më i mirë i elitës maqedone, Besart Ibraimi barazoi 7 minuta para fundit të ndeshjes për të vendosur rezultatin përfundimtar.

Shkëndija me këtë rezultat mbetet në vend të dytë, por tashmë gjasat për titull janë zbehur shumë, pasi që Vardari lider është 11 pikë mbi ta në vend të parë.

SADIKU - ALIOSKI

Spektakël nga dyshja shqiptare

9 Prill, 2017 @18:36

Dy futbollistët shqiptarë të skuadrës zvicerane Lugano, Armando...

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi triumfon me përmbysje në Vushtrri

Foto: FC Vëllaznimi

9 Prill, 2017 @16:36

Pas humbjes 0-3 nga Flamurtari në tavolinë, Vëllaznimi ka shënuar...

LIRIA - DRENICA

Liria shpërdoron rastet, Drenica merr pikë në Prizren

BOROZANI

9 Prill, 2017 @16:00

Takimi ndërmjet dy skuadrave të pjesës së poshtme të tabelës,...

BESA-GJILANI

Gjilani ndal Besën

9 Prill, 2017 @15:59

Gjilani kësaj radhe nuk ka lejuar që të fitojë Besa. Vetëm 3...

LLAPI - HAJVALIA

Llapi mposht Hajvalinë e dorëzuar

9 Prill, 2017 @15:57

Në një takim pa shumë histori, Llapi favorit ka shënuar fitore...

TREPÇA '89 - FERIZAJ

Gabon edhe lideri

9 Prill, 2017 @15:56

Gabimin e Feronikelit dje, nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Trepçës...

SUNDERLAND - UNITED

United i rikthehet fitoreve, Sunderlandi fundoset

9 Prill, 2017 @15:24

Pas dy barazimeve radhazi në shtëpi, Manchester United i është...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Besa-Gjilani

9 Prill, 2017 @14:20

Besa dhe Gjilani po takohen në kuadër të xhiros XXV të...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Trepça’89-Ferizaj

BOROZANI

9 Prill, 2017 @14:06

Trepça ‘89 dhe Ferizaj po takohen në kuadër të xhiros XXV të...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Liria-Drenica

BOROZANI

9 Prill, 2017 @14:00

Liria dhe Drenica po takohen në kuadër të xhiros XXV të...

FATIH TERIM

Rikthehet Terim!

BOROZANI/ Erdis Driza

21 Dhjetor, 2017 @21:44

Para pak çastesh, skuadra e Galatasarayit ka zyrtarizuar trajnerin e...

FIFA RANKINGS

Shqipëria nuk lëviz, mbi Rusinë e Slloveninë

21 Dhjetor, 2017 @10:35

Në renditjen e publikuar sot nga shtëpia botërore e futbollit,...

FIFA RANKINGS

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-së

21 Dhjetor, 2017 @10:27

10 ditë para përfundimit të vitit kalendarik 2017, FIFA ka...

INTERNATIONAL

Edhe Rosicky mbyll karrierën

20 Dhjetor, 2017 @14:27

Ashtu si për shumë yje të tjerë të futbollit botëror, edhe për...

NË MAQEDONI

Hasani, më i miri në elitën maqedonase

Foto: KFShkendija Official

20 Dhjetor, 2017 @12:05

Mesfushori i Shkëndijës së Tetovës dhe reprezentuesi i...

Të gjitha lajmet nga International