Të gjitha lajmet

GJERMANI-FRANCË

Deschamps, optimist dhe modest para ndeshjes

Deschamps, optimist dhe modest para ndeshjes

7 Korrik, 2016 @11:09

Përveç trajnerit të Gjermanisë, para mediave foli edhe trajneri francez, Dider Deschamps.

Gjermania është skuadra që e kontrollon gjithmonë ritmin e lojës, duke e mbajtur topin dhe duke e dominuar kundërshtarin, mirëpo ne nuk duhet të qëndrojmë në mbrojtje. Do të tentojmë lojën tonë më të mirë, pasi që do të luajmë ndaj kampionit të Botës, skuadrës e cila u dëshmua superiore edhe në 5 ndeshjet e para këtë kampionat.

E pamë ndaj Italisë, Gjermania ka mbrojtje të fortë, portier të fortë dhe sulmon vazhdimisht. Kur ata e humbin topin, bëjnë presion menjëherë për ta fituar përsëri. Duhet të jemi të kujdesshëm.

Historinë nuk mund ta ndryshojmë dhe nuk mund të garojmë me Gjermaninë sa i përket titujve, mirëpo është mundësia që t’i tregojmë kualitetet tona dhe ta shkruajmë historinë vetë. Kemi tifozët prapa vetes dhe kjo është tepër e rëndësishme në ndeshje të tilla. Do të luajmë ndaj skuadrës më të mirë të kampionatit dhe nëse fitojmë do të ishte diçka shumë e bukur. Besoj tek lojtarët maksimalisht dhe do të tentojmë maksimumin.” - u shpreh Didier Deschamps.

PARA NDESHJES

Franca agresive, nuk jemi favoritë

7 Korrik, 2016 @10:59

Në prag të ndeshjes gjysmëfinale ndaj Francës, trajneri i...

SHKODRANI

Mustafi para kthimit në Serie A

7 Korrik, 2016 @9:56

Qendërmbrojtësi i kombëtares gjermane, Shkodran Mustafi, është...

ROSSONERI

Pjaca - Milan, arrihet marrëveshja

7 Korrik, 2016 @8:55

Pas njoftimit të djeshëm se shefi i Milanit, Adriano Galliani, ka...

ARLIND AJETI

Ajeti në Torino, pritet zyrtarizimi

7 Korrik, 2016 @0:41

Arlind Ajeti ka gjetur skuadrën e tij të re. Ai pritet t’i...

FERNANDO SANTOS

Inxhinieri i heshtur

6 Korrik, 2016 @22:39

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, është njeriu i...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016