Të gjitha lajmet

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

12 Maj, 2018 @17:51

Hamburger SV
Borussia Mönchengladbach
Hamburger SV 2 : 1 Borussia Mönchengladbach
A. Hunt (P) 11', L. Holtby 63' 28' J. Drmic

Volkspark, Hamburg.

“Ne jemi Hamburgu, jo ju” - ka qenë britma e një numri të tifozëve të ekipit të Hamburgut, pasi që në ndeshjen e fundit të stinorit, ata përkundër fitores nuk arritën të mbijetojnë në Bundesligë.

TABELA AKTUALE

Hamburgu - për herë të parë në histori të Bundesligës - ka rënë në kategorinë e dytë! Bile, një semafor në stadium numëron vitet, ditët dhe orët se sa kohë ekipi është në Bundesligë.

Hamburg clock

Por sot, krejt kjo histori e ekipit verior gjerman ra në ujë.

Tifozët gjuajtën flakadanë në stadium, ndërsa policët bën kordon për të mos lejuar hyrjen e tyre në fushë, derisa tymi i zi dilte nga pjesa prapa golit ku qëndronin ata.

Ndeshja u ndërpre për disa minuta, ndërsa klubi dënoi sjelljen e këtyre tifozëve.

Në fund, Hamburgu për herë të parë në histori të klubit prej se ekziston Bundesliga, do të luajë në Bundesliga 2!

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 Maj, 2018 @17:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje...

GJILANI - DRENICA

Pa fitues në Gjilan, ‘nxehet’ lufta për vendin e tetë

12 Maj, 2018 @17:03

Njëjtë sikur takimi tjetër i ditës i zhvilluar në Drenas, edhe...

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Përfundim tejet dramatik, Vëllaznimi ende shpreson

Foto: KF Vëllaznimi

12 Maj, 2018 @17:01

Me një fund tejet dramatik dhe pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes...

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 Maj, 2018 @13:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht...

DERBY-FULHAM

Derby merr avantazhin

Fotot: DerbyCounty/fb

12 Maj, 2018 @12:15

Sulmuesi anglez, Cameron Jerome, ka shënuar golin e vetëm të...

DUA LIPA

Rast që vjen një herë në jetë

Foto: DuaLipa/fb

12 Maj, 2018 @9:37

Këngëtarja Dua Lipa është zyrtarisht artistja që do të...

LA GAZZETTA

I dridhet karrigia

Foto: ACMilan/fb

11 Maj, 2018 @18:32

Nuk e ka të sigurtë vazhdimin e të qenit trajner te ekipi i tij....

ANGLIA DREJT BOTËRORIT

Lista e Southgate-it publikohet të mërkurën

11 Maj, 2018 @18:23

Anglia është gati për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Federata...

DANI ALVES

Edhe Alves mungon në Botëror!

11 Maj, 2018 @18:10

Kampionati Botëror “Rusia 2018” nuk do të ketë në dispozicion të...

LIRIA - PRISHTINA

Pefqeli çon Prishtinën në ‘finalen’ e kampionatit

Foto: prishtinafc.com

11 Maj, 2018 @17:21

Mesfushori Mërgim Pefqeli me golin e tij të shënuar në kohën...

HOFFENHEIM-DORTMUND

Për herë të parë në Ligë të Kampionëve

Foto: Hoffenheim/fb

12 Maj, 2018 @17:25

Me 4 fitore në 5 ndeshjet e fundit të stinorit dhe vetëm 1 humbje...

5 PËR VIKEND

Fundi i stinorit 17/18

Graph. O. Kraja

12 Maj, 2018 @13:15

Bundesliga Finalja (e shtunë, ora 3e30) Koln duhet të mposht...

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions,...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga