Të gjitha lajmet

XHUDO

Distria e bronztë në Budapest

Arkiva

Distria e bronztë në Budapest

10 Gusht, 2018 @16:51

Distria Krasniqi ka marrë medaljen e bronztë në Grand Prix e xhudos në Budapest. Xhudoka kosovare u eliminua nga kampionia eventuale në kategorinë deri 48kg, japonezja Hiromi Endo, pasi më parë kishte shënuar tri fitore radhazi.

Në luftë për medaljen e bronztë, Krasniqi mposhti belgen Anne Sophie Jura.

E bronzta tjetër në këtë kategori i takoi sllovenes, Marusa Stagar, nga e cila garuesja e jonë e dytë në këtë kategori, Fjolla Kelmendi ishte eliminuar qysh në rrethin e parë.

XHUDO

Kosova dominon xhudon, Distria e artë në Antalya

6 Prill, 2018 @15:22

Vazhdon shkëlqimi i Kosovës në sportin e xhudos! Me medalje të...

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 Gusht, 2018 @21:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles...

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 Gusht, 2018 @11:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina...

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 Gusht, 2018 @11:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e...

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 Gusht, 2018 @21:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles...

MotoGP

Ducati dominon në Çeki

5 Gusht, 2018 @14:03

Andrea Dovizioso ka shënuar fitoren e parë në Çeki duke...

PROJEKT I RI SPORTIV

Nis kampionati evropian

Foto: Getty via dw.com

4 Gusht, 2018 @8:00

Për herë të parë, ndoshta në tentim për të konkurruar Lojërat...

TOUR DE FRANCE

Përmbledhja e Tour’it dhe kërcënimi i ekipit

4 Gusht, 2018 @7:49

Sikur nuk mjaftuan limitet që bënë në këtë edicion të Tour de...

Të gjitha lajmet nga Të tjera