Të gjitha lajmet

XHIROJA PËRMBYLLËSE

Dita e fundit në Ligën e Parë

Dita e fundit në Ligën e Parë

19 Maj, 2018 @10:02

Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Dy skuadrat që do të ngjiten direkt në Ligën e Parë tashmë dihen, KEK-u e Ballkani, mirëpo ende nuk dihet se cila skuadër do ta mbyllë sezonin në vendin e parë. KEK-u, aktualisht lider, sot përballet ndaj Ramiz Sadikut në shtëpi, kurse Ballkani luan ndaj Trepçës.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Pozitat 3 dhe 4, që ofrojnë mundësi për t’u ngjitur në Superligë përmes barazhit, janë ‘blinduar’ nga Vushtrria e Ferizaji, ndërsa e hapur mbetet gara e skuadrave që po tentojnë t’i ikin barazhit të Ligës së Parë, pra pozitave 13 dhe 14. Për t’i ikur këtyre pozitave po luftojnë gati 7 ekipe, gjë që e bën xhiron e fundit mjaft interesante.

Sa i përket rënies direkte nga Liga e Parë, këtë tashmë e kanë siguruar Hajvalia dhe Kosova (P).

PARMA NË SERIE A

Rikthehet Parma!

18 Maj, 2018 @21:51

Vetëm 3 vite pasi që ekipi përjetoi bankrotin, është kthyer në...

FLAMURTARI - FERONIKELI

Vjen fitorja e parë e Starovës

Foto: KFFeronikeli/fb

18 Maj, 2018 @17:15

Në ndeshjen e fundit të sezonit, ka ardhur fitorja e parë e...

BESA - LLAPI

Fitore për ruajtjen e vendit të tretë

18 Maj, 2018 @17:14

Në takimin e zhvilluar sot në “Shahin Haxhiislami” të Pejës,...

TREPÇA '89 - VLLAZNIA

Vllaznia përshëndetet me goleadë

Foto: KFTrepça'89/A. Osmani/fb

18 Maj, 2018 @17:05

Në ndeshjen e fundit si kampione në fuqi e Kosovës, Trepça ‘89 ka...

ON SALE

Dalin në shitje biletat për Kosovë-Shqipëri

BOROZANI/Arkiv

18 Maj, 2018 @15:36

Duke nisur prej orës 15:00 sot, kanë dalë në shitje biletat për...

NGA KONFERENCA

Do të ketë siguri

BOROZANI/ A.A.

18 Maj, 2018 @12:21

Është mbajtur konferenca e fundit para ndeshjes Prishtina –...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së fundit në Ligë të Parë

15 Maj, 2018 @11:14

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar terminet e ndeshjeve...

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 Maj, 2018 @18:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa...

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 Maj, 2018 @17:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK...

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as...

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e parafundit në Ligën e Parë

8 Maj, 2018 @8:25

Të dielën me fillim nga ora 16:00, Liga e Parë e Kosovës vjen me...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë