Të gjitha lajmet

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të luajë përsëri për Kosovën.

Njoftimin e ka dhënë sot Koha ditore, ndërsa kreu i FBK-së, Arben Fetahu, për gazetën në fjalë ka thënë se do të bisedojë me lojtarin nëse ai do të luaj për ndeshjet e fundit kualifikuese drejt Botërorit Kina 2019.

Doellman ka qenë lojtari më i mirë i Kosovës në kualifikimet e para të vendit tonë, për Eurobasket 2017, ndërsa më pas pati disa lëndime dhe mungoi.

TABELA AKTUALE DREJT KINA 2019

Së fundi, ai prej janarit u bë pjesë e Buducnostit të Podgoricës, prej ku kaloi nga Efes i Stambollit, derisa ekipi i tij fitoi ABA Ligën.

Përveç Doellmanit, Kosova ka mundësi të angazhojë edhe një playmaker të ri të huaj, ka bërë të ditur sot gazeta.

Përndryshe, Kosovës deri në fund të ciklit kualifikues për Botëror i kanë mbetur edhe 2 ndeshje. Më 28 qershor Kosova pret Hungarinë, ndërsa më 1 korrik, Poloninë.

GAME 2: PORTLAND - PELICANS

Pelikanët kthehen në shtëpi me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2018 @9:48

New Orleans Pelicans do të kthehet në shtëpi me një avantazh...

GAME 2: CELTICS - BUCKS

Bostoni me dy epërsi në seri

18 Prill, 2018 @9:45

Pas ndeshjes së parë ku fituesi u caktua pas vazhdimeve, kësaj...

GAME 2: RAPTORS - WIZARDS

DeRozan me rekord personal, Toronto 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2018 @9:41

Toronto Raptors duke dominuar totalisht në ndeshje, arriti ta mposht...

GAME 1: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Panathinaikos deklason Realin

17 Prill, 2018 @21:21

Një diferencë kaq e madhe nuk është pritur as nga lojtarët e...

GAME 1: CSKA-KHIMKI

Dueli rus, vendoset në fund

17 Prill, 2018 @20:13

Play Offi në Euroleague startoi me ndeshjen CSKA Moska - Khimki,...

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 Prill, 2018 @19:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do...

KB BASHKIMI F

Bajra emërohet trajner i femrave te Bashkimi

BOROZANI

17 Prill, 2018 @17:06

Pak ditë para fillimit të fazës Play Off, klubi i Bashkimit në...

LIGA E FEMRAVE / PLAY OFF

Play Offi në Ligën e Femrave nis të enjtën

BOROZANI / Arkiv

17 Prill, 2018 @16:29

Pas përfundimit të stinorit të rregullt, erdhi koha për Play Off...

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores...

PLAYOFF - NDESHJET E DYTA

Terminet e ndeshjeve të dyta të PlayOffit

17 Prill, 2018 @11:26

Të mërkurën dhe të enjten do të zhvillohen ndeshjet e dyta...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

SHAWN JONES

Ishin shumë të uritur

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:47

Alo-qendra e reprezentacionit të Kosovës, Shawn Jones, në...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019