Të gjitha lajmet

KOSOVA U16

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

Foto: A.P / Facebook

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

12 July, 2018 @10:05

Në kampin veror "Snow Valley Basketball Schooll 2018" në Warburg College IOWA, basketbollisti i ri kosovar Don Polloshka është shpallur asistuesi më i mirë. Ky kamp u drejtua nga Don Showalter, përzgjedhësi i përfaqësueses së SHBA-ve për grupmoshat U17, ndërsa pjesë e kampit ishin rreth 400 lojtarë. Përveç klubit M-Junior nga Prishtina, Don Polloshka është pjesë e rregullt e përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U16, ndërsa shihet si një lojtar me të ardhme premtuese.

SISTEMI GARUES 2018/19

BIBL me sistem tjetër këtë stinor

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

11 July, 2018 @14:29

Liga Ballkanike e basketbollit (BIBL) ku ekipet kosovare kanë marrë...

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

11 July, 2018 @13:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 July, 2018 @16:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

TEL AVIV

Maccabi forcohet me MVP-në e Eurocup-it

Foto: euroleague.net

10 July, 2018 @16:07

Skuadra izraelite, Maccabi Tel Aviv, është duke planifikuar të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 July, 2018 @17:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e...

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 July, 2018 @15:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 July, 2018 @14:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së...

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

25 May, 2018 @19:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të...

GRUPMOSHAT U16

Kerasan Prishtina kampione në U16

21 May, 2018 @19:10

Skuadra e Kerasan Prishtinës, duke e mposhtur M Juniorin me rezultat...

GRUPMOSHAT U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

21 May, 2018 @12:38

Ekipi i NewBasket U12 nga Prizreni, pas stinorit perfekt të kaluar,...

FBK

Konfirmohen 2 kandidatë për kryetar të FBK-së

BOROZANI

30 March, 2018 @17:39

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e...

SUPERLIGA U18

Bashkimi U18 mposht Kerasan Prishtinën

13 March, 2018 @15:53

Bashkimi U18, ia shkaktoi humbjen e dytë të stinorit Kerasan...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga U18